BRONZER NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Kozmetik ürünlerinden biri olan bronzer nedir ve nasıl uygulanır? Bronzer adından da çağrışım yapılabileceği gibi bronlaştırıcı pudralar anlamına gelmektedir. Cilde bronz bir görünüm vermek için kullanılmaktadırlar ancak çoğu kişi tarafından bilinmemektedirler. Dört mevsim kullanılabilecek bir kozmetik ürünü olup çoğu kişi tarafından kullanımı atlanmaktadır. Bu ürünler ile çok güzel, bronz bir tene sahip olabilirsiniz.

Bu ürünler bronzluk kazandırmanın dışında yüzünüzü gölgelendirir, boyutlandırır ve cildin rengini ısıtır. Bronzerler satılırken yanında mutlaka sentetik veya doğal kıllar bulunan, ucu dolgun olan fırçalardan almanız gerekmektedir. Yüzünüze uygun düşecek olan fırçalar ile az bir miktar dağıtılarak uygulanabilir.

Bronzerlerin kullanım önerileri arasında ilk olarak şu gelmektedir: Bronzerleri uygularken öncelikle elmacık kemiklerinin altına uygulamalısınız. Bu sayede cildinizi boyutlandırmış olursunuz. Ayrıca elmacık kemiklerinizin görünümünü daha da belirgin bir hale getirmiş olursunuz. Aynı zamanda şakaklara, çeneye ve alın kenarlarına uygulanmalıdır. Ek olarak, burnunuzu daha küçük göstermek istiyorsanız bronzerleri burun kenarlarınıza sürebilirsiniz.
BRONZER NEDİR VE NASIL UYGULANIR?
Bronzerlerden daha faydalı bir şekilde yararlanabilmek için ten renginize uygun olanları almanız gerekmektedir. Bu konuda tavsiyelere göre: Kişinin ten renginden 2 ton daha kapalı renklere sahip olan bronzerleri almalısınız. Peki cilt tonlarına göre alınacak olan bronzerleri biliyor musunuz? Bronzer nedir ve nasıl uygulanır sorusunun cevabını en iyi yazımızın devamı verecektir.

AÇIK TENLİLER: Bu tip tene sahip olanlar kesinlikle şeftali tonlarında bronzer kullanmalıdırlar. Sarışın kadınlar için bal rengi sıklıklık önerilirken pembemsi tonlar da tavsiye edilmektedir.

KOYU TENLİLER: Esmer bir ten rengine sahip olan kişiler kesinlikle çikolata rengi tonlarında olan bronzer tercih etmelidir.

BUĞDAY TENLİLER: Buğday tenli olanlar için toprak tonunda olan bronzerler önerilmektedir. Oldukça koyu veya çok fazla ışıltıya sahip olan bronzerler önerilmemektedir. Bakır tonlarına sahip olan bronzerler de önerilmektedir.

Bronzer türleri nelerdir? Bronzerler hangi şekilde gruplara ayrılır?

Mat Bronzer: Mat bronzerler genel olarak konturleme yapmak için vardır. Kesinlikle parlaklık barındırmazlar.

Işıltılı Bronzer: Işıltılı bronzerler kesinlikle yüzün her yerine sürülmemelidir. Aydınlık bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih edebilecekleri ürünlerdir.

Transparan Bronzer: Transparan bronzerler cilde en sağlıklı görünümü veren bronzerlerdir. Yumuşak bir geçiş tonu kazandırırlar ve sizlere doğal bir görünüm verirler.

Bronzer nedir? sorusunu yanıtlamaya çalışırken aynı zamanda bronzer türleri hakkında da bilgi vermeye çalıştık. Bronzer nasıl uygulanır? sorunuzu da cevapsız bırakmadığımız bu yazımızda sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.

Yorumlar