GÖBEK ERİTEN YİYECEKLER, KARIN YAĞLARINI YAKAN MEYVELER VE SEBZELER NELERDİR?

Çağımızın sorunu olarak görülen fazla kilolar, özellikle göbek bölgerinde çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Öyle ki bu kilolar beraberinde psikolojik ve hastalık gibi birçok soruna neden olmaktadır. Peki göbek eriten yiyecekler, karın yağlarını yakan meyveler ve sebzeler nelerdir? Göbek eriten sebzeler nelerdir?

GÖBEK ERİTEN SEBZELER

Göbek yağlarını eriten ve yok eden sebzelerin başında kara lahana, karnabahar, lahana, brokoli ve brüksel lahanası gelmektedir. Bildiğiniz üzre turpgiller fitokimyasallar bakımından son derece zengindir. Fitokimyasallar ise yağ yakımında son derece etkilidir ve bu sebzelerin içerisinde bulunması onların işlevini artırmaktadır.

Turpgillerin bünyesinde zengin bir şekilde bulunan fitokimyasallar ksenoöstojenlerin etkisini kısıtlar ve işlevlerine son verir. Ksenoöstojenler ise vücudumuzun yağ yakmasını zorlaştıran bazı bileşenlerdir. Bu bileşenlere etki ederek onların işlevini durduran fitokimyasallar daha kolay yağ yakmamızı sağlamaktadır. Bu nedenle turpgiller ailesinden olan tüm sebzeleri günlük olarak tüketmek daha kolay karın yağlarını yakmanızı sağlar. Peki turpgillerden hangi sebzeler karın yağlarını yakmada önemli bir etkiye sahiptir?
GÖBEK ERİTEN YİYECEKLER
•    Kara lahana,
•    Lahana,
•    Karnabahar,
•    Brüksel Lahanası,
•    Brokoli,
•    Hardal yeşillikleri

Bildiğiniz gibi sebzeler pişirildiğinde - ki özellikle yüksek ateşte pişirildiğinde - içeriğinde bulunan besin değerlerini kaybetmektedir. Bu nedenle çiğ olarak bu sebzeleri tüketmeniz önerilmektedir. Göbek eriten sebzeler olan bu besinleri az pişmiş olarak da tüketebilirsiniz ancak çiğ yediğinizde daha da etkili olmaktadır.

KARIN YAĞI YAKAN MEYVELER

Göbek yağlarınızı yakmak için sadece sebze yememelisiniz. Aynı zamanda karın yağlarını yakan meyveler ile de beslenmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha etkili ve keyifli bir şeklde zayıflayabilirsiniz. Peki göbek yağlarını yakan meyveler listesini biliyor musunuz? Hangi meyveler göbek yağlarınızı eriterek yok eder? İşte o meyvelerin listesi...

•    Greyfurt,
•    Limon,
•    Papaya,
•    Mango,
•    Portakal,

Yukarıda saydığımız meyveler göbek yağlarınızı yakmanız için son derece etkili besinlerdir. Bu nedenle kesinlikle bu meyveleri günlük olarak tüketmelisiniz. Peki karın yağlarını yakan yiyecekler listesinde meyve ve sebze grubuna girmeyenler var mıdır? Gelin hep beraber buna tanıklık edelim.


GÖBEK ERİTEN YİYECEKLER

Göbek yağlarınızı eritmek için sadece meyveler ve sebzeler etki etmemektedir. Aynı zamanda balık da tüketmeniz gerekmektedir. Protein oranı yüksek olan gıdalar bel bölgenizde hakim olan yağları kesinlikle eritecektir. Aynı zamanda soya türü gıdalar tüketerek belinizde bulunan yağların yakımını hızlandırabilirsiniz.

Göbeğinizdeki yağlardan kurtulmanızı sağlayan ameliyatlar mevcuttur. Bu ameliyatlar sürekli olarak tercih edilmektedir ancak ilk başvurulacak yöntem olarak görülmemektedir. Öncelikle bu besinleri denemeli ve olumsuz sonuç aldığınızda ameliyat olmalısınız. Aynı zamanda bol bol salata tüketmeli, spor yapmalı ve diyet programına göre beslenmelisiniz. Bu sayede göbek bölgenizde bulunan yağlardan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar