SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER? SİVİLCE LEKELERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

İnsanların belli dönemlerinde karşılaştıkları cilt problemlerinden biri olan sivilceler beraberinde psikolojik ve sağlık açısından birçok sorunu getirebilir. Genellikle ergenlik dönemlerinde başlayan bu sorun ileri ki yaşlarda da devam edebilir. Sivilceler geçtiğinde ise bazıları arkasında bizlere küçük hatıralar bırakabilir. Bunlara sivilce izleri diyoruz. Peki sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekelerine çözüm önerileri yok mudur?

SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER?

Sivilceler genellikle patlatılma, sıkılma veya yolunma gibi problemlerden dolayı arkasında izler bırakır. Bu izler bizleri türlü çözüm yollarına itmiştir. Peki etkili ve kesin olarak bir çözüm yok mu? Sivilce lekeleri nasıl geçer diyorsanız şimdi sizlere vereceğimiz önerileri dikkate almalısınız.

SİVİLCE LEKELERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Yazımızın bu bölümünde sahip olduğunuz sivilcelerin ve sivilceden arda kalan lekelerin nasıl geçeceğine dair öneriler vereceğiz. İşte başlıyoruz...
SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER? SİVİLCE LEKELERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
ELMA SİRKESİ: Uzmanların sivilce izleri için yaptığı çağrılardan biri de doğru tedavi için doğru maske seçimi konusudur. Sivilce izleri nasıl geçer sorusunun cevabını arayanlara en güzel elma sirkesi ile geliyor. Bunun için: Bir parça pamuk ile her gece yatmadan dakikalar önce elma sirkesini yüzünüze sürmelisiniz. Sanki masaj yapıyormuşcasına narin ve titiz davranmalısınız. Bu sayede elma sirkesinin sivilce izleri için ne kadar yararlı olduğunu görebilirsiniz.

BAL: Bal kullanımı cildin kaybettiği suyun takviyesi için oldukça önemlidir. Ancak bu noktada bazı dikkate alınması gereken hususlar var. Birinci madde; uygulamayı düşündüğünüz ve aldığınız balın kesinlikle doğal ve katkısız olması gerekir. İkinci madde; Sivilce izleri için kullanmayı düşündüğünüz balın içerisinde katkı maddesi olarak şeker kullanılması gerekir. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece hiçbir pürüz kalmayacaktır. Artık saf ve doğal balı her gece yatmadan önce cildinize sürebilir ve ılık su ile temizleyebilirsiniz. Etkisini düzenli kullanım seansları sonunda görebilirsiniz.

TOZ ŞEKER: Toz şekerin üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda sivilce izleri için çok etkili olduğu bulgusu ele geçirilmiştir. Cilt maskeleri adına peeling etkisinin bulunduğu öğrenilmiştir. Bunun için; toz şekeri çok hafif derecede ıslatmalı ve cildinize masaj yaparmış gibi uygulamalısınız. Ancak bunu temiz ve yeni yıkanıp kurulanmış cildinize uygulamanız gerekmektedir. Aksi takdirde etkisini göremezsiniz.

SİVİLCE İZLERİ OLMAMASI İÇİN SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLEYİN

Sivilce izlerinin olmamasını ve cildinizin temiz kalmasını istiyorsanız öncelikli olarak problemi kökten halletmeniz daha mantıklı olacaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken sivilce oluşumunu durdurabilecek yöntemleri uygulamaktır. Peki ama sivilce oluşumunu engelleyen bir formül var mı diye soruyorsanız sizlere bu yazımızın devamında neler yapabileceğinizi anlatalım. İşte sivilce oluşumunu engellemek için yapılması gerekenler...

•    Eğer sivilce çıkmasın ve yüzüm pürüzsüz kalsın istiyorsanız öncelikli olarak cilt temizliğine çok önem vermeniz gerekmektedir. Her gün düzenli olarak, sabun kullanmadan yüzünüzü iyice temizlemelisiniz. Bu noktada bazılarınız sabun kullanmadan kelimesine takılmış olabilir. Bunun nedeni; günde birkaç defadan fazla sabun ile yüzünüzü yıkamak yarardan çok zarar verebilir. Bu nedenle sabun kullanmadan iyice bir temizlik yapmak en etkili çözüm olacaktır.

•    Yüzünüzdeki yağlardan kurtulmanız ve cildinizi daha doğal bir hale getirmeniz sivilce oluşumunu engelleyecektir. Bunun için haftada 1 kez olmak koşuluyla kil maskesi uygulayabilirsiniz. Bu sayede sivilce oluşum ihtimali yarı yarıya düşecektir.

•    Düzenli ve rahat uyumak sivilce oluşumunu engeller. Eğer uyku düzeniniz bozuksa ve dengesiz ise cildinizde sivilce oluşumuna açık hale gelir. Düzenli uyku uyumak vücudun kendisini şarj etmesine benzer. Bu nedenle kesinlikle ama kesinlikle uykunuzu düzene sokun.

•    Stresten uzak durmak sivilce oluşumunu engeller. Sizler de sivilcelerden şikayetçiyseniz ve sivilce izlerine çözüm önerileri arıyorsanız stresten uzak durmanız gerekir. Stres cildinizde sivilce oluşum oranını iki kat artırır. Böylece olası bir sivilce geride sizleri sinir edecek ve mutsuz bir hale sokacak izler bırakabilir. Bu nedenle hayatınızı düzene sokmalı ve stresten kaçınmalısınız.

•    Söylediklerimizi özetleyecek olursak: Rahatlık, uyku ve temizlik ayrılmaz bir bütündür. Strese kapılmamak olarak rahatlık diye belirtmiş bulunuyoruz. Hayatınızı düzene soktuğunuzda sivilce oluşumu kesinlikle azalacaktır.

Yorumlar