FAZLALIKLARI ATMA VAKTİ

Zayıflama yöntemleri insanlara eziyet gelse de ilaçlardan daha etkilidir. İlaç kullanımı dünyanın hiçbir yerinde önerilmemektedir. Genellikle sonu hüsranla biten hatta bazen ölümle sonuçlanan ilaç kullanımları oldukça tehlikelidir. Sağlık sitelerinin çoğunda karşılaşabileceğiniz yöntemler işe yaramıyor olabilir. Hatta bazı sitelerde 3 günde 5 kilo, 1 haftada 10 kilo gibi saçmalıklara kesinlikle itimat etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu tür sağlıksız ve kontrolsüz diyetler insan sağlığıyla ciddi derecede oynayabiliyor. Sağlıklı bir zayıflama için doktor kontrolünde diyet yapmanız gerekiyor. Zayıflamak üzere çıktığınız yolda güçlü bir iradeye ve motivasyona sahip olmanız gereklidir. Diyetin yanı sıra spor yapmak zayıflamanızı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Kendinize bu iradeyi görüyorsanız emin olun çok kısa sürede çok büyük yol kat edeceksiniz.

Zayıflamak İçin İpuçları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Zayıflamak için başvurduğunuz diyet yöntemi muhakkak doktor onaylı olmalıdır. Zayıflama yöntemleri olarak önünüze sunulan hızlı diyetler tamamen sağlıksız ve zararlıdır. Diyetinizi muhakkak doktor kontrolünde gerçekleştirin.
- 5 günde 3 kilo gibi diyetlere sakın ama sakın inanmayın!
- Her gün 2 litreye yakın su tüketimi gerçekleştirin. Mikropların ve zehirlerin vücuttan atılmasını sağlar.
- Metabolizmayı hızlandırmak için suyunuza 3, 5 damla limon damlatabilirsiniz. 
- Zayıflama yöntemi için sadece diyet yetersiz kalacaktır. Muhakkak sporla takviye yapmalısınız.
- Sağlıklı zayıflama için; zayıflama ilaçlarından, macunlarından ve çaylarından uzak durun. Çoğu ters etki yaratıp daha fazla kilo almanızı sağlar.
- Yemeği hızlı hızlı yerseniz doyduğunuzun farkına varmaz ve fazla fazla yemiş olursunuz. Genellikle yaşanan şişkinliğin sebebi budur.
- Stresten uzak durmanız gerekir. Stres hormonların harekete geçmesini sağlar ve bu hareketlenme yağlanmaya sebep olur.
- Yemekten önce ılık ve limonlu su içmeniz metabolizmayı hızlandıracaktır.

Düzenli bir diyet programı ve spor programı sayesinde zayıflamak mümkündür. İradeniz sayesinde fit bir vücuda sahip olup dikkat çekmeyi kim istemez ki? Etraftan duyduğunuz ve kilonuz ile ilgili yapılan rahatsız edici şakalardan eminim hepiniz şikayetçisinizdir. Artık bir karar verim zayıflama yöntemleri sayesinde sizlerde kilo verebilirsiniz. 

Yorumlar