GÜLMEK ARTIK DAHA GÜZEL

Diş beyazlatma yöntemleri sayesinde artık sizlerde rahat rahat güleceksiniz. Etrafınızda ki insanlar dişlerinize hayran kalacak hatta size sırlarını soracak. Çoğu diş hekiminde rastlayabileceğiniz beyazlatma tedavisi günümüzde sık sık kullanılmaktadır. İnsanlar beyaz dişlere sahip olmanın hissiyle gülmeyi birer hobi haline getirebilirler. Her insan rahat rahat gülmek istese de sararmış dişler buna engel olabilir. Dışın en dış tabakasında yani mineler de günlük olarak bir katman oluşur ve bu katman dişlerimizin sararmasına, çürümesine sebep olur. Diş fırçalamadığınız da bu katman mikroplarla birlikte dişlerinize zarar verir. Parlak dişlere sahip olabilmek için iki türlü yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem diş hekimleri yardımıyla dişlerin beyazlatılması ama bu yöntem tek seferde işe yaramayacaktır. En az iki, üç defa aynı tedaviyi gerçekleştirmeniz gerekir. Diş beyazlatma yöntemleri içerisinde birde besinlerle beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Meyve, sebze ve bitki çayları ile evde de beyazlatma yöntemi gerçekleştirilebilir.

Besinler ve Mineraller Sayesinde Diş Beyazlatma

Tuz: Sofra tuzu yardımıyla dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olabilirsiniz. Karbonat kadar etkili olmayan tuz ödem ve iltihaba karşı etkili bir yöntemdir. Sirke ve tuz karıştırılarak fırça yardımıyla dişlere sürüldükten sonra beyazlık elde edilebilir. 

Sebze: Elma, salatalık, havuç gibi lifli yiyeceklerin tüketimi beyazlatmada etkili bir çözümdür. Bu tarz lifli yiyeceklerin tüketimini arttırmalısınız.

Gliserin: Gliserin kullanmadan önce dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra diş fırçanıza iki, üç damla gliserin damlatarak fırçalama işlemine kaldığınız yerden devam edin. Normal diş fırçalamanın aksine gliserin kullandığınız fırçalamada biraz daha uzun süreli fırçalama yapmanız gerekmektedir. Bakterilere karşı kuvvetli bir çözüm olan gliserin diş çürüklerinin de baş düşmanıdır. 

Ada çayı, tarçın ve karbonat karışımı: Diş beyazlatma yöntemi için öncelikle ön hazırlık için ağzınızı iyi çalkalayıp güzel bir şekilde fırçalama yapmanız gerekmektedir. Fırçalama işlemini gerçekleştirdikten sonra ada çayı, tarçın ve karbonatı birbirine karıştırarak bir bardakta birleştirin. Daha sonrasında yudum yudum ağızda çalkalayarak yutmadan tükürmelisiniz. Bu işlemi 10 gün gerçekleştirdiğiniz taktirde gelişimi sizlerde fark edeceksiniz. (Ölçü: 1 çay kaşığı)

Karbonat: Ağızda ki bakterilerden kurtulmanın en etkili yolu karbonattır. Karbonat, 1 kaşık zeytinyağı ve bir kaç damla limon suyu yardımıyla elde edilen sıvıyla dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi ortalama 10 günde bir uyguladığınız taktirde etkili olacaktır. Unutmayın bakteriler dişlerin sararmasında ve çürümesinde büyük rol oynuyor.

Sizlerde bu diş beyazlatma yöntemleri sayesinde evde yada diş polikliniğinde dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar