METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN YOLLARI

Zayıflamak isteyip de bunu başaramayanlar burada mı? Eğer buradaysanız bu yazımız sizlere gelsin. Metabolizmayı hızlandırmanın yolları hakkında vereceğimiz bilgileri dikkatlice takip etmeli ve öğrenmelisiniz. Sadece pratikte bırakmamalı ve uygulamalısınız. Bu sayede daha hızlı kilo vermeniz sağlanacaktır. Peki metabolizma nasıl hızlandırılır? Metabolizmam çok yavaş diyorsanız bu yazımızı okuyunuz.

Zayıflamaya etkisi bulunan metabolizma hızı yüksek olduğunda zayıflama daha erken ve kolay, düşük olduğunda ise geç ve zor olur. Bu nedenle öncelikli olarak metabolizma hızının ne olduğunu ve neden yavaşladığını öğrenmelisiniz.

Metabolizma hızı çok yavaş ise yediklerimiz yağa ve dolayısıyla kiloya dönüşür. Eğer hızlıysa yediklerimiz yakılır ve yağ ile kilo alma problemi ortadan kalkar. Peki metabolizmanızın hızını nasıl ölçebileceğinizi biliyor musunuz? Metabolizma hızı nasıl ölçülür? İşte bu sorunun cevabı...
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN YOLLARI
Metabolizmanızın hızını ölçmek için öncelikle vücut ısınızı ölçmeniz gerekmektedir. Bunu sabahları kalktığınız zaman koltuk altınızda deneyerek uygulayabilirsiniz. 5 gün art arda olarak koltuk altınızdan ateşinizi ölçün ve değerlerin ortalamasını alın. Eğer 35,5 derecenin altında çıkarsa metabolizma hızının yavaş demektir. Peki metabolizma nasıl hızlandırılır?

Metabolizmayı hızlandırmanın yolları listesinde en baş sırada protein gelmektedir. Bunun için bol bol kırmızı et tüketebilirsiniz.

Stresten uzak durmak metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.

Yumurta, süt, tavuk, balık, peynir gibi ürünleri tüketmek ve bu süt ürünlerinin keçi sütünden yapılmasına dikkat etmek metabolizma hızınızı artıracaktır.

Günlük tüketmeniz gereken su miktarının altına düşmeyin. Dilerseniz 1.5 litre su, 1 litre herhangi bir bitki çayı tüketebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandırmak için yapılacaklar listesinde sırada spor var. Yağların spor ile yakılması metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.

Alkali suyu 10 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bu sayede metabolizma hızınız artacaktır.

Acı biber çok önemli bir metabolizma hızlandırıcı yiyecektir. Bu nedenle acı sivri biberleri özellikle sabahları tüketmek son derece önemli olacaktır.

Yemeklerde kullandığınız yağların oranını azaltın ve bunları zeytinyağı ile değiştirin. Bu sayede çok daha hızlı bir metabolizmaya sahip olacaksınız.

Metabolizmayı hızlandırmak için 4-5 damla limonu 1.5 litrelik ılık suyun içerisine sıkın. Ardından 2 dilim zencefil ilave edin. Bu karışımı gün boyunca kullanın. Etkisini çok hızlı bir şekilde göreceksiniz.

Vücudunuzun kas oranının artması metabolizma hızınızın artmasına vesile olacaktır.

Çok yemeyin ve sık sık yiyin. Günde 7 öğün olacak şekilde beslenin. Bunu 3 ana öğün ve 4 ara öğün olarak yapın. 5 öğünde çok fazla yemek yemeyin.

Spor yapmak son derece önemlidir. Metabolizmayı hızlandırmak için yapılacaklar listesinde diyete de yer verebilirsiniz. Yapacağınız sağlıklı diyetler ve yanında spor son derece hızlı bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlayabilir.

Yorumlar