PORSELEN CİLDİN SIRLARI

Porselen cilt maskesi nasıl yapılır, Japonların ciltlerinin sırları neler? gibi sorularınıza bu yazımızda yanıt bulabileceksiniz. Japonya'da kadınların kusursuz bir cilde sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Japonya'da kozmetik ürün pazarı geniş bir alana sahiptir. Çoğu kadın cilt maskeleri, kremlere ve parfümlere oldukça düşkündür. Yazımızda sizlere Japon kadınlarının cilt bakım, makyaj ve güzellik sırlarını her ayrıntısına kadar anlatarak sizlerinde porselen cilde sahip olabileceğinizi bir kez daha hatırlatmış olalım.
PORSELEN CİLDİN SIRLARI

Stabil Hidrasyon

Su tüketimini, normalinden daha fazla arttırmalısınız. Uzmanlar günde 2, 3 litre su tüketimini ön görmektedir. Su içmek cildin parlamasına ve aydınlık bir hal almasına sebep olur. Sebze ve meyve suları aynı zamanda ciltte ki ölü derileri de atmaktadır.

Maskeler

Japon kadınlarının geneli cilt bakım maskeleri kullanmaktadır. Cilt maskelerine düşkünlükleri tüm dünya tarafından bilinmektedir. Maske ölü derilerin, yağın ve kirin arınmasına yardımcı olmaktadır. Çok fazla kullanılan bu yöntem en etkili yöntem olarak kabul edilir. Porselen cilt maskesi bakımı nasıl yapılır diye soracak olursanız; İpek böceği kozası tozu kullanılarak yada yumurta ve bal karışımı ile maske elde edilir.


Nemlendirici ve Cilt Temizliği

Japon kadınları cilt temizliği konusunda çok hassaslardır. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı kullanarak cilt temizliklerini gerçekleştirmektedirler. Cilt temizliği ortalama 5 dakika sürmektedir. Eğer yağ yerine köpük temizleyici kullanılıyorsa maksimum 3 dakika kadar uygulanması yetecektir. Her iki uygulamada soğuk su uygulaması yapılmalıdır. Soğuk su gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktır. 
- Renk Tonlaması: Tonik kullanarak gerçekleştirilmektedir.
- Nemlendirme: Tonik kullanılarak yapılan uygulama sonrası nemlendirici ile tamamlanmalıdır. Cilt esnekliğini güçlendiren bu uygulama bir kaç gez yapılabilir.

Boyun ve Çene Altı Bakımı

Tıpkı yüzleri gibi boyunları da eşsiz güzelliğe sahip olan Japon kadınları, farklı yöntemler kullanarak boyun ve çene altı bakımı da yapmaktadır. Periyodik olarak nemlendirme ve soğuk su uygulaması yapmaktadırlar.

Cilt Bakım ve Kozmetik Ürünleri

Türkiye'de ve dünyada en sık kullanılan ve porselen cilt maskesi nasıl yapılır sorunuza cevap veren kozmetik ürünlerin bir çoğu Asya'dan gelmektedir. Bu ürünler vücuda hızla nüfuz eder ve etkisini hemen gösterir. İçerisinde alkol ve paraben bulunması tercih edilmeme sebeplerindendir.

Yorumlar