YEŞİL KAHVENİN YARARLARI ve ZARARLARI

İnsanların hakkında çok şey duyduğu ancak pek bir şey bilmediği ürünlerden biri olan yeşil kahve, zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Yeşil kahvenin yararları ve zararları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler çok yanlış kaynaklara yönelebilirler. Durum böyle olunca bazı olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle yeşil kahve hakkında bilmek isteyeceğiniz her şeyi bu yazımıza sığdırmaya çalıştık. Tüm hepsini dikkatlice okumak sizlere oldukça yararlı olacaktır.


Yeşil kahveye zayıflatıcı özelliğini veren klorojenik asittir. Bu asidin tam olarak etki gösterebilmesi için günde 7 fincan yeşil kahve içmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum son derece tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle asla 7 fincan içilmesi önerilmemektedir. Öyle ki; günde 7 fincan yeşil kahve içmek: Yüksek tansiyon, sinirlilik, yorgunluk, kansızlık, kemik erimesi, kalp çarpıntısı ve böbrek yetmezliğine yol açabilir. Peki yeşil kahvenin etkisini gösterebilmesi için hangi miktarlarda tüketmemiz gerekmektedir?

Uzmanlar tarafından günlük olarak en fazla 2 fincan içilmesi önerilmektedir. Ancak 2 fincan zayıflamanıza yardımcı olmayacaktır. Eğer tam anlamıyla klorojenik asitten yararlanmak ve çok hızlı bir şekilde zayıflamak isterseniz 7 fincan içmelisiniz. Bu durum beraberinde çok ciddi sağlık sorunları getirecektir. Bunu asla unutmayınız. Yukarıda belirtmiş olduğumuz olumsuz etkilerden tutun da, daha birçok probleme davetiye çıkaracak bir özelliktedir.

Yeşil kahvenin içerisinde bulunan klorojenik asit sadece zayıflamaya yaramamaktadır. Bunun yanında kanser türlerine, kronik hastalıklara, beyinde çok ciddi problem yaratan Alzheimer ve Parkinson hastalığına ve kalp ve damar sağlığına çok iyi gelmektedir. Bu sayede kullanılması önerilmektedir ancak günlük olarak en fazla 2 fincan tüketilmesi gerekmektedir.

Yeşil kahvenin zararları bunlarla da bitmemektedir. Yeşil kahvenin çok yüksek oranda kafein içermesi zehirlenmelere yol açabilmektedir. Eğer zayıflamayı kafaya koyduysanız ve günde 7 fincan içmeye kararlıysanız bir de bu anlatacaklarımızı dinleyin:

Yeşil kahvenin içerisinde bulunan klorojenik asit etki göstersin diye içilen 7 fincan yeşil kahve sizlere çok yüksek oranda kafein takviyesi yapacaktır. Bu durum genel olarak 4. fincandan sonra mide bulantısına ve kusmaya neden olacaktır. Çok yüksek oranda kafeini bedeninize depolamanız beraberinde daha farklı sorunları getirecektir. Bu oran yükseldikçe tansiyon, yorgunluk ve kalp sağlığı bozulmaları görülecektir.

Yeşil kahvenin yararları olarak sadece zayıflamayı söylemek yetersiz olacaktır. Bunun yanında sizleri çok güçlü, zinde ve dinç hissettirecektir. Aynı zamanda içeriğinde bol bol bulunan klorojenik asit kanser türlerine ve zayıflamaya karşı oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Unutmayın: Günlük olarak 7 fincan yeşil kahve içmek hayatınızı tehlikeye atacaktır. Özellikle 1 hafta veya 1 ay boyunca, günlük 7 fincan olarak yeşil kahve tüketmek yatağa bağlı bir hasta olmanıza neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle önerilmemektedir. Önerilen günlük tüketim miktarı en fazla 2 büyük bardaktır.

Yorumlar