DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Diyete Başlamadan Önce Hazırlık: Diyete başlamadan önce tam bir irade sahibi olmanız gerekmektedir. Ruhsal ve zihinsel olarak kendinizi hazırlamalısınız. Bir başkasına yararlı olabilecek diyetler sizler için aynı oranda başarılı olmayabilmektedir. Diyet başlangıcında bir uzmana görünmediyseniz mutlaka diyeti seçerken yaşınıza, cinsiyetinize, tıbbi özelliklerinize ve bedeninize uygun olan bir diyeti seçmeniz gerektiğini unutmayınız.

Diyet listenizde bulunan yemekler için malzemeleri önceden belirleyiniz. Sadece diyetteki yemekler ile zayıflanmayacağını unutmayınız. Diyetinize uygun olarak egzersizler yapmanız gerekmektedir. Hareketler dışında vücudunuza masaj yaptırmanız, bitkisel çaylar ve kendi ruh halinizde büyük etkenler arasındadır.
DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER
Bir diyet hiç bir zaman tek başına bir müzice vermez. Sabır ve düzenli bir şekilde uygulama ile işe yaramaktadır. Eğer sağlılıklı ve bilinçli bir beslenme alışkanlığı varsa kişinin başarılı bir kiloda kalabilir yada kilolarını rahatlıkla verebilir. Fakat sadece yaz için bir hedef alıyorsa sağlıklı bir beslenme olmayacaktır. Kiloyu hem alıp hemde kısa sürelerde verirseniz metabolizma açısından tehlikeli olacaktır.

Gece yatmadan önce diyete başlayacağınız zaman bu programa ben başlayacağım diyerekten kendinizi motive edin. Diyete uyduğunuzu, bu süreçte ileride ne kadar kilo verdiğinizi hayal edin. Bu şekilde diyetinize başlayın.

Daha önceki diyetlerinizden bu diyetinizi farklı tutmanız gerekmektedir. Bir önceki başarısız olmuş olabilir ama her defasında başarısız olacaksınız diye bir şey yoktur. Güzel bir diyet programı ve yanında egzersizler ile veremeyeceğiniz kilo yoktur. Tabii ki de sağlık sorununuz yok ise!

Kendinize bir program hazırlayın o program da yemek saatleriniz her gün aynı saatlerde olmasına özen gösterin. Yemeğinizi yerken yavaş yemeniz gerekmektedir. Yemek yemeye başladınız biraz ara vermeyi deneyin 2 dakika kadar. Midenizin lokmayı sindirmesini ve yeme dürtüsünü midenize hissettirin. Yemeği bir stres topu olarak görmeyin. Doyduğunuzda bırakmayı bilmelisiniz. Siz doysanız da kimi zaman gözünüz doymaz bu yüzden de istenmeyen kilolar ile başa çıkmak zorunda kalırsınız. Mideniz size değil sizin midenize hükmetmeniz gerekir. Bu durumda yemeğinizin porsiyonlarını iyi ayarlayarak ve diyet programınıza bağlı kalmanız zayıflama da size daha yardımcı olacaktır.

Yorumlar