ELMA SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Sonbahar ve kış aylarında elma, hem tadı ile hemde kişinin vücuda verdiği enerji ile bilinmektedir. Bir elmanın yararlarını unutmamak adına bu yazımızı okuyarak vücudunuza bir iyilikte bulunmuş olabilirsiniz. Elmanın cilde faydasını biliyoruz her sabah aç karna elma yemek hem güzelleştirir hem de zayıflatır değil mi bazı kişiler devamlı elma yer sizde çevrenizde eminim görmüşsünüzdür.
ELMA SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Elma Suyunun Sağlığa Faydası

●    C ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Elma suyunun hafızayı güçlendirdiği ve beyine zarar veren maddelerin etkisiz hale getirilmesi.

●    Elmayı bir çok farklı yerde yemeklerinizde, tatlılarınızda kullanabilirsiniz. Verdiği lezzet ile elmanın içerisindeki yararlardan beslenebilirsiniz.

●    Bunama ve alzheimera yakalanma riskini azaltır ve stres, yaşlanma sürecini yavaşlattığı ortaya çıkmaktadır.

●    Rahatsızlıklara karşı, stresi azaltmak için anitoksidan etkisi ile C ve E vitamini yönünden zengin olması ile kullanımın arttırılması gerekmektedir.

●    Metabolizmayı hızlandırır ve idrar miktarlarını arttırır. Kilo sorunu olan kişiler ödem atabilmek için kullanabilirler.

●    Günde bir bardak elma suyu ile kanınızdaki kolesterol oranınızı dengeleyebilirsiniz. Kalp ve damar sağlığınızda kontrol altında olur.

●    Aç karnına içtiğiniz elma suyu kanı temizlemektedir.

●    Uyumadan önce içilen elma suyu uykuya dalma işlemini daha kolay kılmaktadır.

●    Mide bulantısına iyi gelmektedir.

●    Bağırsakları hızlı bir şekilde çalıştırır.

●    Vücuda enerji verir.

●    Cildinizi güzelleştirir ve daha fazla genç kalmanızı sağlar.

●    Rejim yapan kişilerin tatlı yeme duygusunu bastırır.

Diyet yapan kişiler için mükemmel bir seçenektir elma. 100 gramlık bir elma da 54 kalori bulunmaktadır. Spor öncesi tüketilen elma vücuda enerji vermektedir. Daha sonrasında tüketilen elma ise %85 oranında su içeriği ile organizmanın ihtiyacı olan suyu tamamlar ve toksinleri vücuttan atmaktadır.

Böbreklerin temizlenmesi sağlamaktadır. Elma kürü, mesane hastalıkları gibi tedavilerde işe yaramaktadır. Sabah karnına alındığında veya yenildiğinde kanı temizler ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Kan şekerini kontrol altına alır. Uykusuzluğunuzun önüne geçebilir. Elma ve armut suyunu karıştırdığınız vakit kabızlık probleminiz varsa iyi gelecektir.

Diyetisyenler bir çoğu, elma kabuğunun içerisine nazaran daha çok antioksidana sahip olduğunu belirtmektedirler. Şeker hastalığına karşı hem koruyucu hem de içerisindeki pektin şekerinin düşürme etkisi olduğunu savunmaktadırlar. Ayrıca hareketsiz olan bir yaşam tarzınız varsa kas erimesini engeller ve vücudunun dışarıdan daha iyi görünmesini de sağlamaktadır.

Yorumlar