ERKEKLERDE SAKAL ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Erkeklerin imaj ve erkeksi profillerinin oluşmasının yüzdeki en belirgin özelliği sakaldır. Ergenlikle birlikte yüz de çıkmaya başlayan sakal,bazı insanlar da genetik ve çeşitli sebeplerden dolayı geç çıkabilir. Bazı insanlar da sakal çıkmaması ya da gür çıkmaması gibi sorunlar meydana gelmektedir.
Bu dertten oldukça muzdarip olan bireyler,bu sorundan rahatsızlık duyarak sakal çıkarma yöntemleri aramaktadırlar. Makalemiz de sakal çıkarma yöntemlerini okuyarak bu derdinize çözüm bulabilirsiniz. Erkek için önemli bir dekoratif olan sakal, cilt problemi ya da kalıtsal nedenlerden dolayı bazı bireylerde geç veya istenilen biçim de çıkmayabilir. Fakat sakal çıkması konusun da aceleci davranmamak gerekir.
ERKEKLERDE SAKAL ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Düzgün Biçimde Sakal Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

Eğer sakalınız düzgün bir biçim de ya da hiç çıkmıyorsa sarımsak yöntemini uygulayınız. Sakal çıkması için gerekli bileşenleri için de bulunduran sarımsak , yüzünüzün derisine uygulandığın da sakal çıkmasına yardımcı olacaktır.Oldukça kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Yüzünüze sarımsak uygulamak için öncelikle tıraş olmalısınız. Bunu yapmanız yüzünüz deki gözenekleri açacağı için sarımsağın etkinliğini artıracaktır. Ayrıca tıraş işlemini yaparken sıcak suyla olmaya dikkat edin. Deri gözeneklerini oldukça duyarlı hale getiren bu işlemleri uyguladıktan sonra bir diş sarımsağı ikiye bölerek yüzünüz de gezdiriniz. Bu işlemi bastırarak yapmanız yöntemin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayınız ve temizleyiniz. Temizleme işleminden sonra yüzünüzü birde maden suyu ile yıkayın. Maden suyundaki mineraller sakal köklerinize canlılık verecektir.


Soğan İle Sakal Çıkarmak

Sakal çıkarma yöntemlerinden bir diğeri ve bilinen en eski yöntem,yüzünüze soğan presi yapmaktır. Sarımsak uygulamasın da olduğu gibi soğanı da iki parçaya ayırınız. Soğanı yüzünüz de bastırıp gözeneklere soğanın için deki pigmentlerin gitmesini sağlayın.Soğanı  yüzünüze iyice bastırıp gezdirdikten sonra yüzünüze balla maske yapınız. Fakat bal maskesini uygularken ince bir tabaka halin de uygulayınız. Maske yüzünüz de 15-20 dakika kadar durduktan sonra yüzünüzü temizleyiniz. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra sakal çıkmasın da önemli artışlar göreceksiniz. Fakat bu uygulamalardan sonra bir değişme olmuyorsa cilt uzmanıyla görüşünüz.

Yorumlar