EVDE KAŞ NASIL ALINIR? KAŞ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Kaşlara şekil verilebilmesi için önce yüz şeklinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Yüz şeklini belirlemenin en basit yolu, saçlar kurdele ile toplanır. Yüzün tamamı ortaya çıkarılmaktadır. Aynada yüzünüzü dikkatle incelemelisiniz. Bunu yaparken dikkat dağıtacak her hangi başka bir ayrıntı olmamalıdır. Yüzün tam şekli incelendikten sonra biçim konusunda bir bilgiye sahip olabileceksiniz.

Kaşlar Nasıl Alınmalıdır?

Kaşların biçimi, şeklinin nasıl olduğu önemli değildir. İlk önce pürüzsüz alınması gerekmektedir. Kaşların alınabilmesi ve biçimlendirilebilmesi için en etken araç cımbızdır. Göz güzelliğinin belirlenmesi açısından kaşların göz sınırındaki kısımlar alınmalıdır. Ancak, üst kısımlar da şekilsizse buradan da alınabilmektedir.
KAŞ NASIL ALINIR? KAŞ BAKIMI NASIL YAPILIR?
Kaşların cildi acıtmadan alınabilmesi için başlamadan 5 dakika önce sıcak su ile kompres yapmak gerekir. Daha sonra üzerinden 90 derecelik alkol sürülerek kompres yapılan yerlere bastırıldığın kaş, acımadan alınabilmektedir.

Kaşların aralıkları çok açık ve ince ise yeniden bir biçim verilebilmektedir. Bunun için göz kalemlerinden veya kaş kalemlerinden yararlanılabilmektedir. Kaşlara biçim verilirken özellikle, uçlarından yukarıya doğru olduğuna dikkat edilmelidir.Uç kısımlar aşağıya doğru olduğunda yüzde yaşlı bir hava oluşturur.


Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimizin bir çoğuna bakım yaptığımız gibi kaşlarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Hint yağı kaşları beslemektedir. Hint yağına batırılmış küçük bir kaş fırçası yada pamuk ile kaşlarınızı fırçalayabilirsiniz. Dökülmelerini önler ve kan dolaşımını da canlandırmaktadır.

Kaşlar yüz güzelliğinde en önemli noktadır. Kaşsız bir yüzün dışarıdan bakıldığında ne kadar kötü göründüğünü düşündüğümüzde yeterli olacaktır.

Kaşsızlığın kötü olduğu durumlar kadar kaşların şekli yüz tipine uygun değilse gene kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Kaşlar yüzün diğer kısımlarını da öne çıkartabilmektedirler. Yüzde en önemli noktaları ise gözleri ön plana çıkartabilmektir.

Kaşın yüz güzelliğinin tanınabilmesi için yüzün hangi gruba ait olduğunun bilinmesi gereklidir. Buna uygun olarak kaşa şekil verilmeli. Yüzün hangi gruba ait olduğunu öğrenebilmek için güzellik merkezlerine de gidebilirsiniz. Eğer kendiniz güzellik ve bakımlara ilgi duyuyorsanız evde kendiniz de kaş şeklinizi tayin edebilirsiniz. Kaşınızın güzelliği yüzünüzün en önemli kısımlarından olduğunu unutmamalısınız.

Yorumlar