HIZLI GÖBEK ERİTME YOLLARI

Göbekteki yağları eritmek vücudumuzda bulunan hem görüntü olarak kötü gösteren hemde zayıflarken eritilmesi çok zordur. Göbek yağları iç organlara kadar yayıldığından sağlık durumunu etkilemektedir. Bundan dolayı göbeğinizde ki yağlar fazla ise kurtulmanız gerekmektedir.

Göbeği Nasıl Eritebilirim?

Göbek yağlarında öncelikle yağ tüketimi azalmalıdır. Sebze ve meyve ağırlıklı besinler tüketilmelidir. Sebze ve meyvelerin içerisinde bulunan yağ asitlerinde göbek yağlarını parçalayıcı görevler bulunmaktadır. Tabii ki de hiç yağ tüketmeden sağlıklı bir zayıflama olmamaktadır. Fakat hangi yağı kullandığınız son derece önemlidir. Zeytinyağı yada omega-3 yağlarını kullanmanız göbek yağlarını eritmek üzerine etkisi çok fazladır. Göbek yağlarınızdan kurtulmaya karar verdiğiniz vakit şeker tüketimini ya aza indirin ya da tamamen bırakın. Tatlılardan veya çay içerken şekeri fazla kullanmanız durumunda göbek yağlarınızdan kurtulmanız zorlaşacaktır. Şeker ihtiyacını tatlılardan sağlamak yerine meyve ve sebzelerden almanız önemli bir etkendir.
HIZLI GÖBEK ERİTME YOLLARI
Göbek eritmede yapılan egzersizleri vakit buldukça düzenli olarak yapabilirsiniz. Sabah erkenden kalkarak yapılan egzersizler yağların erimesinde fazla etki bırakmaktadır. Sabah kalktığınızda 30 dakikalık bir egzersiz yapmanız ve akşam yemeklerinden sonra yapılan egzersizler göbek yağlarınızın erimesinde büyük rol oynayacaktır.

Deniz tuzu ile göbek bölgenize masaj yapmanız erimeyi hızlandıracaktır. Deniz tuzuyla göbek bölgenizi masaj yapar gibi ovun ve daha sonra sıcak bir duşa girin. Duşa girmeden önce bu masajı yapmanızın etkisi fazla olacaktır. Göbek yağlarınızı eritmede yardımcı olacak bir diğer etken ise elma sirkesidir. Yediğiniz salatalar da elma sirkesi koymayı veya dışarı da yiyor iseniz koydurmayı tercih etmelisiniz. Midedeki yağların yakımında çok etkisi olacaktır. Yemeklerden sonra mutlaka bir bardak su içilmelidir. Çünkü sıcak su midenin daha iyi salgılanması sağlamaktadır.

Akşam yemeklerinden sonra soya sütü içmenin etkisi de büyüktür. ABD’de yapılan araştırma da soya sütü içenlerin içerisinde göbeklerinin olmadığı tespiti yapılmıştır. Soya sütü, vücutta bulunan şekerin yağa dönüştürülmeden vücuttan dışarı atıldığı ortaya konmuştur.

Göbek yağlarınızı eritebilmek için düzenli olarak egzersiz, şeker ve yağ denetimi kontrol edilmelidir. Düzenli bir yaşam ve diyet listeniz ile beraber metabolizma hızını hızlandırabilirsiniz.

Yorumlar