VAJİNA KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Vajinal koku veya vajina kokusu bayanların hayatında bir ya da iki defa kendilerinin uğraşmak zorunda kaldıkları çok yaygın ve bilinen bir sorundur. Vajinal koku bakteri gelişimini, cinsel yol ile bulaşan hastalıklar, mantar enfeksiyonları ve kötü yapılması takdir de bir takım nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Eğer sorununuz enfeksiyondan kaynaklıysa, vajinal bölgede kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler olabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun vajinal kokunun arkasında nedenler utandırıcı olabilmektedir. Başkalarına sormak veya bu konu üzerinde konuşmak kişiyi utandırabilir. Fakat evde uygulanabilen doğal yöntemlerde bulunmaktadır.
VAJİNA KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Sarımsak
Sarımsak, her şeye iyi gelen bir ilaçtır. Sarımsak, vajinal kokunun dışında vajinal enfeksiyonlar ile başa çıkmaya da yardımcı olabilmektedir. Ayrıca güçlü bir antibiyotik etkisi vardır. Günlük olarak çiğ ya da pişmiş şeklinde yenilmektedir. Bir bardak sıcak su ile aç karna bir veya iki çiğ diş sarımsak alabilirsiniz. Sarımsakta yer alan antifungal özelliklere sahip bileşenler ile mevcut mantar enfeksiyonu ile mücadele edilebilmektedir. Vücudunuzda kötü bakterilerden kurtulmak kolaydır.

Yemeklerinizde ve salatalarınızda da kullanabilirsiniz. Bir kaç parçayı alarak vajinada tutmanız da kokuyu hafifletecektir.

Narenciye
Nareciyeler vajinal bölgedeki enfeksiyon tedavilerinde etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Yapılarında C vitamini içeren bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücutta bulunan zararlı toksinleri dışarı atar. Bağışıklık sisteminin daha güçlü olması ile vajinal kokuya neden olan zararlı bakteriler ile savaşarak işini kolaylaştırır. Üzüm, limon, greyfurt, ananas ve benzeri meyveleri bayanların sıklıkla yemesi gerekmektedir.

Vajinal koku ile başa çıkmaya çalışırken sakin ve sabırlı olmalısınız. En iyi sonuları alabilmek için uygulamaları adım adım yapmanız gerekmektedir. İstenen sonuçları alamazsanız eğer doktora başvurmanız gerekebilmektedir.

Su
Vajinal koku ile başa çıkmanın yollarından birisi de bol su tüketmektir. Su içilmesi genel olarak vücudun sağlığı açısından yararlı olduğu bilinir. Günlük ortalama sekiz ila on bardak arasında suyu mutlaka içiniz. Vücudunuz etkili bir şekilde kötü toksinler ve zararlı bakterilerden kurtulduğu vakit koku da azalacaktır. Su, vajinal koku arkasında yatan temel nedenlerden biri olsa da vücuttaki fazla şekerin uzaklaştırılmasına da katkı da bulunur.

Yorumlar