PATATES SUYUNUN CİLDE FAYDASI

Sofralarımızda farklı farklı çeşitleriyle mutlaka yer bulan patatesin midemize olduğu kadar cildimize de birçok yararı vardır. İçerisinde A,B,C vitaminleri ile birlikte kalsiyum, potasyum, karbonhidrat ve magnezyum içermektedir. Patates suyu içildiği takdirde sizi güçlü tutup dinçlik verdiği gibi aynı zamanda cildiniz içinde iyi gelecek bir besin kaynağıdır. Ayrıca düzenli olarak selülitli bölgeye uygulanan patates suyunun işe yaradığını uyguladığınız takdirde sizde gözlerinizle göreceksiniz.
PATATES SUYUNUN CİLDE FAYDASI

PATATES SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

Gelelim patatesin cilt için faydalarına;
Güneş yanığı: Soğutulmuş patates suyunu güneş yanığı olan bölgeye uyguladığınızda acıyı azaltır, sızıyı alır ve cildinizi ferahlatır.

Kırışıklıklar: Cildinize her gün uyguladığınız takdirde cildinizdeki lekelerin ve kırışıkların azalmasını sağlayarak cilde daha genç bir görünüm kazandırır.

Şiş Gözler ve Yorgun Cilt: Patates suyunda bir süre beklettiğiniz pamukla önce gözlerinizi ovalayın ardından aynı şekilde yüzünüze sürün.

Göz Çevresindeki Koyu Halkalar: Her gece uyumadan önce patates suyunda bir süre beklettiğiniz pamuğu gözlerinizin üzerinde bir süre tutun. Bir hafta içerisinde göz çevrenizdeki koyu halkaların yok olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri: Eğer problemli bir cildiniz ve bununla birlikte yüzünüzde oluşmuş cilt lekeleriniz varsa her gün makul oranda ki soğuk patates suyunu cildinize uygulayarak cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandırabilirsiniz.

Kuru ciltler için: Kullandığınız kremler zaman zaman kuru ciltler için yeterli gelmeyebilir. Bu tür bir şikâyetiniz var ise her gün bir bardak patates suyu içerek cildin su ihtiyacını karşılayacak hem de vücudunuzda oluşan toksinlerden kurtulmuş olacaksınız.

Cilt Tonunu Açma: Cildinde farklı renkte görünümden şikâyetçi olanlar cilt tonunda dengeleme sağlamak için patates suyundan yararlanabilirler. Bunun için patates suyunun içine bir miktar limon ekleyip yüzünüzdeki koyu renkli bölgeye düzenli olarak uyguladığınızda cilt tonunuzun açıldığını görüp sizi rahatsız eden bu koyuluktan kurtulabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı: Sabah kalkar kalkmaz aç karına 1 bardak patates suyunu içmek hem yaşlanmayı geciktirici hem de hücreleri tedavi eden müthiş bir yöntem. Patates suyu aynı zamanda yaşlanma izlerini azaltmada birebirdir. Bunun için patates suyunu bir miktar zeytinyağı ile karıştırıp içinde beklettiğiniz pamuğu göz çevrenize uygulayarak göz çevrenizdeki kaz ayaklarından kurtulabilirsiniz.

Yorumlar