KİLO VERMEK İSTİYORSANIZ BUYRUN DETOKS SUYU TARİFLERİ

Detoks, vücudun ihtiyacı olmadığı halde vücutta bulunan ve vücutta bozulmalara neden olan yabancı maddelerin ve toksinlerin vücuttan atılmasıdır. Aslında vücut bunları kendisi de tek başına dışarı atar ama bu işlemi hızlandırmak için bazı içeceklerin tüketilmesi faydalıdır. Bu içecekler detoks içecekleri olarak adlandırılırlar.

Günümüzde kilo sorunu en sık yaşanan sorunlardan biridir.Fazla kilolar kişi için hem fiziksel sorunlar yaratabileceği gibi aynı zamanda kişiyi depresyona kadar sürükleyebilecek psikolojik sorunlara da neden olabilir.Bu nedenle birçok kişi detoks içeceği diyetlerine başvurmaktadır.Çünkü detoks içecekleri kilo vermemizi engelleyen toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
DETOKS SUYU TARİFLERİ
Bugün ki yazımızda zayıflatan detoks içecekleri nasıl hazırlanır? size kısaca bunlardan bahsedeceğim. Tabi bunlardan bahsetmeden önce detoks suyunun yedi günü geçmemesi hatta ideal olan beş günlük kürler halinde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca bu dönemde gazlı içeceklerden, yağlı ve kalorisi yüksek besinlerden uzak durmak da fayda vardır.

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz detoks içecekleri

-    Yeşil çay ve limon suyu :

Bunun için bir bardak sıcak su,

1 adet yeşil çay poşeti dilerseniz aktardan da alabilirsiniz.

Çeyrek limon suyu.

Detoks içeceğini yapmak için bir bardak sıcak suyun içine yeşil çayı demledikten sonra içine limon suyunu sıkıp tüketebilirsiniz. Bu çay içerdiği antidoksanlar sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlar.

-    Keten tohumu,salatalıkve avakado ile detoks suyu yapımı:Bu detoks çayını yapmak için öncelikle aşağıda sıraladığım malzemelere ihtiyaç vardır.

Gerekli malzemeler:
1 adet avokado,
1 adet salatalık,
Birkaç keten tohumu,
Bir tutam tuz.

Yapılışı:
İçerdiği yağ asidi nedeniyle zayıflamaya yardımcı olan avakado ortadan ikiye bölünerek içinden çekirdekleri çıkartılır. Daha sonra içine hücre yenilenmesini arttırıcı salatalık ilave edilip karıştırılır. Bu karışımın içine keten tohumu ve tuzu da ekleyip iyice pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar karıştırılır. Bu karışımı soğuk olarak tüketmek gerekir. Hatta içine buz küpleri de ekleyip tüketmelisiniz.

-    Limonlu detoks suyu :

Limonlu detoks suyu yapmak için gerekli malzemeler:
Bir adet limon suyu
İki  adet portakal
Yarım parça zencefil

Yapılışı: 
Bir bardağın içine limonları ve portakalları sıkıp ardından içine zencefil eklenerek macun kıvamına gelinceye kadar güzelce karıştırılır.Bu hazırladığımız macundan bir kaşık bir bardak suyun içine eklenip karıştılıp tüketilir.Kalan macun buzdolabında saklanarak hergün bu şekilde tüketilir.

-    Zayıflamak için detoks suyu: Bu detoks suyu kişiye enerji verirken zayıflama sürecinide hızlandırmaya yarar.Bu detoks içeceğini hazırlamak için,

Yarım limon suyu,
Bir avuç nane yaprağı,
1 avuç yeşil üzüm,
Bir adet salatalık,
Bir tutam karabiber ihtiyacımız olan malzemelerdir.

Detoks içeceği yapılışı:
Salatalıklar dilimlenip blenderdan geçirilir. İçerisine doğranmış nane yaprakları ve limon suyu ilave edilip güzelce karıştırılır. Daha sonra buz küpleri de eklenip soğuk olarak tüketilir.

-    Evde yapılacak bir diğer detoks içeceği için limon ,bal ve zencefil:
Bu detoks içeceği için yarım limon, yarım zencefil kökü, 1 yemek kaşığı bal ve 1 bardak ılık suya ihtiyaç vardır.

Yapılışı:
Bir bardak suyu ısıtıp içerisine zencefil kökünü koyup bir on dakika bekletip demlenmesini sağlayın.Ardından süzüp içine bal ve limon suyu ekleyip sıcak olarak hazırladığınız detoks çayını tüketin.

Kısaca bahsettiğimiz detoks suyu içeceklerinden istediğiniz birini hatta dönem dönem değiştirerek kendiniz için hazırlayabilirsiniz. Ama detoks içeceği ile birlikte spor yapmayı da aklınızdan çıkarmayın. Sağlıklı günler.

Yorumlar