UFAK TÜYOLAR ZAYIFLATIYOR

Hepimizin bildiği fakat bir türlü uygulamayı başaramadığı ufak püf noktaları var. Hızlıca kilo verdiğimizde seviniyoruz devamlı en iyi zayıflama yöntemlerini arayışı içine giriyoruz. En etkili zayıflama yöntemlerinin başında aslında bu ufak tüyoları uygulamak geliyor. Tabi ki bu püf noktaları alışkanlık haline getirerek uygun kiloya ulaştıktan sonra o kiloyu bu şekilde koruyabilme imkanı buluruz. Bol Su Çok basit aslında besinlerin sindirimi için gerekli en önemli şey su. Hızlı yaşam temposunda su içmeyi unutmamalı. Su içmeyi alışkanlık haline getirerek hem sağlıklı olacak hem de zayıflamaya başlayacaksınız.
UFAK TÜYOLAR ZAYIFLATIYOR
Yediğimiz sulu gıdalar su ihtiyacımızı bir nebze karşılasa da suyun yerini hiçbir zaman tutmaz. Daha Fazla Yürüyün Özellikle masa başı bir işte çalışıyorsanız, günlük aldığınız kalorileri yakmak zorlaşacaktır. Yürüyüş için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız işe geliş gidişlerinizde arabanızı biraz daha uzak bir yere park ederek ufak yürüyüşlere başlayabilirsiniz. İşe giderken toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız bir iki durak önce inmeyi alışkanlık haline getirin. Şaşırtıcı ilginç zayıflama yöntemlerini aramak yerine önünüze çıkan minik fırsatları değerlendirerek zayıflamaya zinde kalmaya kilonuzu korumaya başlayın.

Asansör yerine merdivenleri kullanmak size çokta zaman kaybettirmeyecektir. Uyku Düzeni Yapılan araştırmalar 00.00 ile 02.00 arasını uyku da geçiren insanların çok fazla kilo problemi yaşamadığını gösteriyor. Çünkü hormonlar bu saatlerde ancak uyku da etkin çalışıyor. Geç saatlere kadar ayakta kalmak bize kalori harcatmıyor aksine vücudun dengesini şaşırtarak kilo almamızı neden oluyor.

Yetersiz uyku uyuyan uyku düzeni olamayan kişiler kilo almaya daha meyilli oluyorlar. Hafif Akşam Yemeği Sıkı edilen bir sabah kahvaltısı vücuda enerji verirken öğlen yediğiniz şeyler de vücudunuzun yakabileceği kapasitededir. Fakat hatalı bir biçimde en önemli olan kahvaltıyı simit poğaça ile geçiştirip öğlen atıştırarak eve aç bir şekilde geliyoruz. Sonuç ise fazla kaçırılan akşam yemeği zayıflamayı engelliyor. Hafif bir akşam yemeği en etkili zayıflama yöntemlerindendir. Gün içinde efor sarf eden vücudumuz akşam dinlenmeye geçer. Biz akşam yemeğini fazla kaçırdığımız taktirde vücudumuz bu kalorileri yakmakta zorlanacak bu bize kilo olarak geri dönecektir.

Yorumlar