Yüzdeki Alerji İçin Krem Tavsiyeleri

Alerjik besinlerden ve kimyasal ürünlerin kullanımı ile vücudun tepkimesi olarak ortaya çıkan şişlik kızarıklık kaşıntı ve yanma gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Yüzde genellikle kaşınmayla ortaya çıkan ve kızarıklık kabarıklık ile ortaya çıkan alerji cildi nazik ve hassas olanlarda fazla görülür. Alerji yüzde hassasiyete bağlı olarak ortaya çıkar. Bayanların kullandığı makyaj ürünleri yüzünden alerji ortaya çıkmakta ve ciltte bazı görülen sorunlarla karşılaşabiliriz. Kalitesiz ürünlerden yada içeriğindeki maddelere karşı hassasiyetten dolayı yüzde tepkimelerin ortaya çıkması kişiyi rahatsız etmektedir. Yüzünüzü makyajdan temizlemeden gece uyumanız son derece yanlış ve cilde zararlı bir alışkanlıktır.
Yüzdeki Alerji İçin Krem Tavsiyeleri
Cildinizi mutlaka günlük olarak nemlendirici krem ile temizlemeli yüzde uygulanacak rahatlatıcı krem ile cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüzdeki kaşıntı ve alerji gibi durumların tedavisinde doktor tavsiyesi ile bazı alerji kremleri kullanabilirsiniz. Besinlerin alerjisi de oldukça etki eden faktörlerden biridir. Bazı besinler cilde dokunarak tepkimeye yol açar ve kaşıntı gibi durumlara yol açarlar. Alerjiye neden olan besinler kuru yemiş, deniz ürünleri çikolata ve süt ürünleri gibi besinlerin yola açtığı besin alerjisidir.

Alerji Ve Nedenleri

Besin alerjisinin yanı sıra hayvanlara karşı olan alerjide insanları tehdit etmektedir. Hayvan tüyleri ve böcek sokmalarının insanlar üstünde alerjik tepkime yarattığı gerçektir. Arı sokması ile alerjisi olan kişi normal sokmadaki gibi şişme ve yanmaya maruz kalmaz. Sinir sistemlerini etkileyen arı sokması şok etkisi yaratabilir kişinin mide bulantısı karın ağrısı ve sersemleşmesi gibi durumları yaşamasına neden olmaktadır. Bazı bitkilerinde alerjiye neden olduğu bilinmektedir. Bitkilere ve polenlere karşı alerjisi olanlarda yüzde şişme kızarma vücutta görülen kızartılar ve yanma gibi durumların yaşanması da görülmektedir.

Alerjik sorunların üstesinde gelmek için mutlaka alerjiye neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması yada alerjiye neden olan durumlardan uzak kalmak en doğru yöntemdir. Besinlere karşı alerjisi olan kişilerin o besinlerden uzak kalması sağlıkları açısından faydalıdır. Alerjiden bu şekilde korunarak alerjiden korunmak mümkündür. Alerjinin neden kaynaklandığını bulmak için mutlaka doktorunuz bazı testleri yaptırmanızı isteyebilir.

Yorumlar