ET BENLERİNE KESİN ÇÖZÜM!

Et benleri vücutta doğuştan ya da sonradan çıkabilen bir ben türüdür. Et benleri sağlık açısından zarar teşkil etmese de görüntü açısından rahatsızlık söz konusu olduğundan kişiyi psikolojik olarak etkiler ve bunlardan kurtulmanın yollarını arar. Et benleri çoğu kişide bulunur bazıların ki gözle görülür olduklarından iş rahatsızlık boyutuna varır. Görüntü olarak kahverengi ya da siyah bir pirinç tanesi büyüklüğündedir.
ET BENLERİNE KESİN ÇÖZÜM!
Doğuştan olan bir et beni yaş ilerledikçe büyümeye başlar. Sonradan çıkanlar ise genelde vücudun terleyen bölgelerinde oluşurlar. Et benlerinden kurtulmak için belli bir ilaç tedavisi yoktur. Bunun için ancak cerrahi bir müdahale gerekmektedir.

Et Beni Tedavisi

Et beni tedavisinde en etkili yöntem yakma metodudur. Bu işlem ufak bir anestezi ile yapılır. Et beni olan bölge bu sayede yarım saat kadar uyuşmuş olur. İşleme başlanır ve sonrasında et benleri tamamen kaybolur.

Et Beni Kanser Nedeni Olabilir mi?

Et beni çeşitli boyutlarda olabilmektedir. Normalde et benleri dokunulmadığı sürece kansere sebebiyet vermez. Benleri koparma ise tamamen cilt kanserine nedendir. Mutlaka bir cildiye ile tedaviye başlanılmalıdır.
•    Et benleri kesinlikle koparılıp çekilme gibi durumlara maruz bırakılmamalıdır.
•    Et benleri uzman bir cilt doktoruna teslim edilip yapılacak işlem tercih edilmelidir.
•    Et benleri doğuştan ya da sonradan oluşabilir.
•    Et benleri küçük bir cerrahi işlem sonrasında bitecek olan bir problemdir.

Et benleri ciltte oluşan deformasyon yani biçiminde olabilen değişiklikler sebebiyle oluşurlar. Özellikle terleyen bölgeler et benleri oluşumunda çok daha yaygın noktalardır. Et benleri doğuştan oluşmasının yanı sıra çoğu zaman ergenlik döneminde ve yaşlılıkla birlikte artış gösterebilir. Ergenlik döneminde hormonların çok fazla salını mı söz konusu olduğundan vücutta düzensizlikler hâkimdir bu da et benlerinin oluşmasında önemli bir etkendir. Çok fazla güneşle temas ta et benleri oluşumunda önemli bir detay sayılabilir. Et benleri bütün bunların dışında devamlı giyim tarzı olarak benimsenen boğazlı kazaklardan, kravat takmaktan da oluşabilir. Bunun da sebebi sürtünme olayıdır.

Hormonsal açıdan ise en kritik dönem hamilelik dönemidir. Et benlerinin birdenbire belirmesi problemi ile karşı karşıya kalanları verilen uyarı ensülin dirençlerini kontrol ettirmeleri yönündedir.
Et benleri koparılmamalıdır, sıkılmamalıdır, çevirmeye maruz bırakılmamalıdır. En sağlıklı yöntem işinin ehli bir cilt uzmanına aldırmaktır. Et beni yok etmeleri için uygulanan yöntemler arasında uzman kişinin bölgeyi hafif uyuşturması sonrası beni kesip alması şeklinde olabilmektedir. Büyük boyda et benleri için kesinlikle önerilen cerrahi işlemdir. Radyo frekans işlemi ile de herhangi bir iz kalmadan sorun giderilebilir.

Yorumlar