LİMONLU SUYUN FAYDALARI

Hepimizin inandığı ve bildiği bir şey var. Oda su içmenin vücudumuza büyük ölçülerde fayda sağladığıdır. Evet, su vücudumuza sayısız fayda sağlar. Tek başına tüketilen su sayesinde vücudumuz toksinlerden temizlenir. Ancak bu suyun içerisine birde C vitamini ilave edilirse işte o zaman kanımız toksinlerden arınmış olur. Bu sebepten bugün siz okuyucularımız için C vitamini suyla tüketildiği zaman vücudumuza ne gibi faydalar sağladığını daha iyi aktarmak adına, “Limonlu suyun faydaları” adlı başlığını hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım.
LİMONLU SUYUN FAYDALARI
Evet, ilk başta da bahsettiğim gibi C vitamini ile tüketilen su kanımızı toksinlerden arındırır. Böylece cildimizde bulunan o anlamsız kızarıklıklardan ve kırışıklık, diye adlandırdığımız ince çizgilerden kurtulmamızı sağlar. Yani şöyle de diyebiliriz limonlu su tüketimi, cildimizi temizler ve bize daha güzel daha pürüzsüz ve daha taze bir cilt olanağı sağlar. Bütün bunların yanı sıra bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Limonlu su tüketimi yapanlar sıklıkla hasta olmaz. Çünkü suda bulunan o limonun içerisindeki potasyum kan basıncını düzenler, beyni uyarır ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı savaşır. Kısaca limonlu su Ph seviyesini düzenleyerek, bizleri birçok hastalıktan korur.

Limonlu su hastalıklara karşı bizi korumakla beraber zayıflamamızı da sağlar. Aşererek sürekli yemek yeme arzumuzun önüne geçer. Hatta bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirerek şişkinliğin azalmasında da rol oynar. Sigara, alkol ve baharatlı yemeklerin neden olduğu kötü kokuları yok eder.
Yani nefesinizi tazeleyerek, bu kokulardan eser bırakmaz. Limonlu su bununla beraber midenizi de sakinleştirir. Hatta güne daha enerjik başlamanızı sağlayarak, akşamdan kalma yorgunluğunu da ortadan kaldırır. Limonun içerisinde bulunan potasyum sayesinde kişiyi depresyon ve unutkanlık gibi rahatsızlıklardan korur ve beyindeki sisi ortadan kaldırır. Kısaca kişinin, beyin ve sinir sisteminin daha hızlı çalışmasına da katkı sağlar.

Solum problemi yaşayan hastaların limonlu su tüketimi yapmaları, bu problemlerine yardımcı olur. Limonda antibakteriyel bir özellik olduğu için hastanın, göğüs enfeksiyonundan kurtulmasını sağlar. Tabi, göğüsteki enfeksiyon azaldıkça, doğal olarak hastanın öksürükleri de azalacaktır. Evet, su ve limon iki mucizevi gıdamız sayesinde vücudumuzdaki birçok problemden kurtulmamız, mümkün. Bütün bu problemlerin ortadan kalkması için yalnız limonlu su tüketmeniz, yeterli olacaktır.

Yorumlar