ASTIM HASTALIĞINA KESİN ÇÖZÜM

Merhabalar, günümüzde en yaygın hastalıklardan biri olan astım için ne yapabiliriz? Astım hastalığı, ne yazık ki günümüzde neredeyse 10 kişiden 5-6’sın da bulunmaktadır. Bu hastalığa yakalanan kişilerin hepside şikâyette bulunup, çözüm yolu arama içerisindedir. Bir kısmı tıbbi yöntemlere başvururken bir kısmı da doğal yöntemleri daha çok tercih ediyor.
ASTIM HASTALIĞINA KESİN ÇÖZÜM
Peki, bu doğal yöntemler arasında bize kesin çözüm sunan bir yöntem var mı? İşte tamda bu soruyu yanıtlamak adına bugünkü konumu siz okuyucularımız için “Astım hastalığına kesin çözüm” adlı başlığını dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma öncelikle astım hastalığını tetikleyen faktörlerden bahsederek başlamak istiyorum.

Astım Hastalığı

Astımı tetikleyen birçok sebep vardır ve astım bir alerji nedeniyle meydana gelen hastalıklardandır. Yani astım, alyuvarların kasılması ve daralması sonucunda ortaya çıkan alerjiğimsi bir hastalıktır. Bunu tetikleyen ve destekleyenler ise kimyasal maddelerdir. Hepimizin de farkında olduğu gibi günümüzde birçok yapay sonuçlarla elde edilmiş kimyasal maddeler bulunmaktadır ve bu oranda git gide fazlasıyla artış göstermektedir.

Özellikle de tükettiğimiz ve son derece güvendiğimiz o gıdaların içerisindeki katkı maddeler de buna dâhildir. Bizleri astım hastalığına sürükleyen en etkili faktör, bu gıdalardaki katkı maddelerdir.

Bunun dışında yapay tatlandırıcılar ve buna benzer birçok kimyasal yapıya sahip ürünler astımı destekleyici niteliktedir. Peki, astım hastalığına kesin çözüm yolu nedir ve nasıl yapılır? Bunun için sizlere son derece doğal ve bir o kadarda etkili bir bitkisel yöntemden bahsedeceğim.

Evet, astımdan kurtulmak için uygulamanız gereken bitkisel yöntem için sinirli ot bitkisi ile yaban kekiğine ihtiyacınız var. Karışımı hazırlarken öncelikle bir su bardağı kaynamakta olan suya bir tatlı kaşığı sinirli ot ve bir tatlı kaşığı da yaban kekiğini atıp, tam 5 dakikalık bir sürede demlemeniz gerekiyor. Bu kısacık ve bir o kadarda basit bir işlemle karışımınızı hazırlamanız, tahmin ettiğinizden de kolay olacaktır. Ancak karışımı hazırladıktan sonra tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor. Astıma şifa olan bu karışımı, akşam yemeklerinden sonra bir su bardağıyla için veya tercihinize bağlı olarak yatmadan öncede tüketebilirsiniz. Ancak karışımı akşam yemeğinde iki saat sonraki vakitlerde tüketmeye özen gösterin. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yemek eşliğinde kesinlikle tüketmemeniz gerektiğidir.

Yorumlar