AYAK NASIRINA NE İYİ GELİR?

Merhabalar, günün yoğunluğuyla birlikte haliyle birçoğumuz da aktif hareket halinde kalıyoruz. Gerek iş için olsun gerek günlük aktivitelerimiz için olsun, hemen hemen birçoğumuz günü, tempolu bir şekilde koşuşturma içerisinde geçiriyoruz. Tabi bu durumda ruhu, beyni ve vücudumuzu etkileyebiliyor. Ruh ve beyin yorgunluğunun yanı sıra vücudumuzda bu durumdan nasibini alıyor.
AYAK NASIRINA NE İYİ GELİR?
Evet, gün içerisinde aktif hareket halinde olmamız, sağlığımız için son derecede faydalıdır. Ancak bu aktif hareket hali, günün sonunda bedenimizde en çok ayakları etkiliyor ve bakımı düzenli bir şekilde yapılmadığında da nasır problemi ortaya çıkıyor. Hayatımızın her evresinde tüm bedenin ağırlığını taşıyan ayakların, hem sağlığı için hem rahatlığı için hem de görünümü için elbette ki bakıma ihtiyacı var. Peki, ayak nasırına ne iyi gelir ve ayak bakımı sağlıklı bir işlemle nasıl uygulanır? Bir fikriniz var mı? O halde gelin bugün sizler için hazırladığım anlatımıma birlikte bir göz atalım, ne dersiniz?

Ayak Nasırına Ne İyi Gelir Ve Sağlıklı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde kendi ayak bakımınızı kendiniz, sorunsuz bir şekilde ve son derece etkili bir yöntemle uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? Ayak nasırından kısa bir zamanda kurtulmak için ihtiyacınız olan ürünler, sadece topuk törpüsü, streç, ılık su ve vazelin olmak üzere, herkesin evinde rahatlıkla bulundurabileceği malzemelerdir. Öncelikle kişi ayaklarındaki nasırdan kurtulmak istiyorsa, ayaklarını 15-20 dakika bir leğenin içerisinde sıcağa yakın ılık suda, bekletmesi gerekiyor.

Bu işlemin hemen ardından, ayaklarına bolca vazelin uygulanmalıdır. Özelliklede ayaklarının alt kısımlarındaki nasırlı bölgelere vazelini, hafif belirgin olacak bir şekilde uygulamanız, yaptığınız işlemin sonucunu elde etmenizi, daha da hızlandıracaktır. Vazelini uyguladıktan sonra ayaklarınızı, hava almayacak bir şekilde streç ile kaplayın ve hareket etmeden 3-4 saat bekletmeniz gerekiyor.

Tüm bu işlemleri tamamlayıp, verilen zamanı doldurduktan sonra tekrar bir leğenin içerisinde sıcağa yakın ılık bir suda ayaklarınızı iyice yıkayın ve yıkadıktan sonra topuk törpüsü ile ayaklarınızın altındaki ölü deriyi çıkartın. Bu işlem sayesinde ölü deri ne kadar kalın olursa olsun kısa sürede ondan kurtulacaksınızdır. Bunun için sadece haftada 2-3 defa bu pratik yöntemi uygulamanız yeterli.

NOT: Ayaklara streç sarıldığında hareketsiz kalmak çok önemli. Bu nedenle geçe yatmadan önce bu işlemi uygulayıp, sabah ölü deriyi çıkarmanız, sizin için daha avantajlı olacaktır.

Yorumlar