BAL VE TARCIN KÜRÜ NEYE İYİ GELİR VE BALIN FAYDALARI NELERDİR?

Merhabalar, günlük sorumluluklarımız arasında yer alan, cilt bakımı için bugün ilginç bir kür tarifi ile karşınızdayım. Cilt bakımı yaparken, yüzümüzdeki hoşlanmadığımız kusurlu bölgeleri doğallığına kavuşturmak, elbette ki ilk tercihlerimiz arasında yer alıyor. Ancak bu ciltteki kusurları kadınlar makyajla geçici bir sure kapatıyor olsa da birçok erkek için yüzdeki istenmeyen o detaylar, gün geçtikçe daha da çan sıkıcı bir durum halini alabiliyor.
BAL VE TARCIN KÜRÜ NEYE İYİ GELİR VE BALIN FAYDALARI NELERDİR?
Peki, bu istenmeyen detaylar için ne yapabiliriz? İşte tamda bu sebepten bugün siz okuyucularımız için “Bal ve tarcın kürü neye iyi gelir ve balın faydaları nelerdir?” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde doğal bir çözüm önerisi olaraktan da anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma ilk olarak, bal ve tarcın küründen bahsederek başlamak isterim.

Bal Ve Tarcın Kürü

Aynaya ilk baktığımızda yüzümüzde en çok dikkat çeken ve daha ön planda olan bölge, burnumuz oluyor ve burnun kenarlarındaki yoğun siyah noktalar, ince kıllar ve sivilcelerde anında göze çarpabiliyor. Tabi, bu soruna günümüzde hemen hemen hepimiz maruz kalabiliyoruz. Ama bu istenmeyen detayları, kapatmak için de fondöten ve ona benzer bazı kapatıcılar da kullanabiliriz. Ancak bu tarz kapatıcılar yalnız geçici bir çözüm olarak, bizi geciktirmekten ötesine gitmez ve istenmeyen o detayları, daha da kalıcı bir hale getirebilir.

Peki, yüzümüzdeki ve özelliklede burnumuzun çevresinde bulunan istenmeyen o detaylardan, nasıl kurtulabiliriz? İşte tamda bunun için tamamen doğal ve etkili bir çözüm sunan, bal ve tarcın kürünü deneyebilirsiniz. Nasıl mı?

Evet, hazırlamış bulunduğum “Bal ve tarcın kürü neye iyi gelir ve balın faydaları nelerdir?” adlı başlığımız altında, bal ve tarcının özelliklede burun kenarlarındaki siyah noktalar için kesin bir çözüm, sunduğundan bahsedeceğim.

Bu kürü hazırlamanız için sadece 2 tatlı kaşığı organik şekersiz bala ve 2 tatlı kaşığı taze çekilmiş tarcına, ihtiyacınız var. Bu oran doğrultusunda karışımınızı hazırlayın ve homojen bir kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın.

Daha sonra yeni yıkanmış cildinize uygulayıp, en az beş dakika bekletin. Bu süre zarfını dileyenler 5-10 dakika arası kadar da uzatabilirler. Sonrasında ise bir parça pamuğu ince bir tabaka halinde karışımı uyguladığınız bölgeye yerleştirip, 2 dakika bekleterek o pamukla o bölgeyi iyice temizleyin. Daha sonra ılık bir suyla cildinizi yıkayıp, son bir işlem olarak da favori nemlendiricinizi de kullanabilirsiniz. Bu işlemi, haftada en az bir defa en fazla ise üç defa uygulamanız da fayda var, derim. Bu doğal işlemi uygulayanlar bir hafta sonrasındaki farkı gördüklerinde karışımın ne kadar etkili olduğuna, zaten kendileri karar vereceklerdir.

Yorumlar