BEYAZLATICI DOĞAL YÜZ MASKESİ

Merhabalar, yüzünüzü beyazlatmak isteyip, uzun süreli işlemlere de tahammülünüz yok mu? O halde bu 15 dakikalık tamamen doğal sistem, tam size göre bir yöntem diyebilirim. Eğer sizde kısa sürede kimyasal olarak değil de daha faydalı olanı seçip, doğal bir yöntem ile yüzünüzü kısa sürede beyazlatmak istiyorsanız, bu doğru adrestesiniz demektir. Bu doğal sistemi öğrenmek için sadece sizler için hazırladığım bu anlatımımı, sonuna kadar takip etmeniz, yeterli olacaktır.
BEYAZLATICI DOĞAL YÜZ MASKESİ
Peki, beyazlatıcı doğal yüz maskesi nasıl yapılır ve nasıl uygulanmalıdır? Gelin bunu birlikte inceleyelim, ne desiniz?

Evde kendi ellerinizle hazırladığınız, kısa sürede yüz beyazlatıcı maskelere bir şans vermeye, ne dersiniz? Tabi, bu maskeler kimyasal ürünlerle yapılan kremler gibi şipşak sonuç vermez. Ancak hem sağlıklı hem de diğer sistemlere göre daha pratik ve daha hızlı bir şekilde size, kesin bir çözüm sunar. Ayrıca bu tarz doğal yöntemleri deneyerek, hem bütçenizi hem de cilt hastalıklarına neden olan, o kimyasal ürünlerden cildinizi, korumuş olursunuz.

Beyazlatıcı doğal yüz maskesi yapmanız için ihtiyacınız olan malzemeler, yalnızca iki yemek kaşığı pişmiş yulaf ve bir yemek kaşığı taze organik limon suyudur. Maskeyi hazırlamak için öncelikle bir kâsede yulafı, püre kıvamına getirinceye kadar iyice ezmeniz gerekiyor. Daha sonra ezdiğiniz o yulafın içerisine bir yemek kaşığı limon suyunu da ilave ederek, karışım homojen bir kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın. Limon suyu cildi beyazlatma işleviyle birlikte, ciltteki gözenekleri de acar. Ayrıca bu karışımı yüz maskesi olarak kullananlar, yüzlerindeki fazla yağın temizlenmesine de katkı sağlayacaklardır.
,
Yüz maskesini, tarifini verdiğim şekilde hazırladıktan sonra yeni yıkanıp ve kurulanmış, temiz yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sonrasında maskenin 25-30 dakika yüzünüzde durması, cildiniz için yeterli olacaktır. Bekleme süresi bittikten sonra hafif ılık suyla yüzünüzü yıkayıp, kurulayabilirsiniz. Tabi, sonrasında eczaneden aldığınız favori nemlendiricinizi, kullanmayı da unutmayın. Bu doğal yöntemi ilk kullanmaya başladığınız dönemlerde, haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Ancak bu yöntem, favoriniz olduktan sonra yani sonraki haftalarda 2-3 defa kullanmanızda fayda var. Evet, bugünkü yüz beyazlatıcı adlı, makalemizi hep birlikte incelemiş bulunduk. Bir dahaki anlatımımıza görüşmek ümidiyle, sağlıcakla kalın.

Yorumlar