DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YOLLARI VE TARİFİ SİZLERLE

Herkesin ortak arzusu sağlıklı, beyaz, parlak gülüşler. Her birimizin nihayetinde hemfikir olduğu konu, dişlerimizin güzelliğinin gülüşümüze de yansıdığı. Güldüğümüzde ışıldamak istiyoruz. Peki neden? Neden inci gibi dişlerimiz olsun istiyoruz? Bunu iki farklı şekilde cevaplayabiliriz. Elbette en önemli sebebimiz sağlık.
DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YOLLARI VE TARİFİ SİZLERLE
Ağız ve diş sağlığımızın yerinde olması gündelik yaşantımızın devamı için ihtiyaç duyduğumuz beslenmemizi sağlamak hususunda büyük önem arz ediyor. Hiçbirimiz sıcak yaz günlerinde bir yudum su içtiğimizde yüzümüz buruşsun, diş etlerimiz sancısın istemiyoruz veya en sevdiğimiz tatlıdan bir yudum almadan önce iki kez düşünmek de.

Diğer bir pencereden bakacak olursak insan ilişkilerimizde ortada olan ilk unsur yüzümüz, ve ağzımız. Konuşuyoruz, gülüyoruz ve iletişimimizi doğruca bu şekilde sağlıyoruz. Basit bir gülüşle bulunduğumuz ortama vereceğimiz enerji hayatımızı elbette olumlu yönde etkiliyor.

Ne yazık ki işler her zaman istediğimiz gibi gitmiyor ve dişlerimizi herkesten saklamak istediğimiz anlar oluyor.  Peki gülüşlerimiz gölgelendiğinde ne yapacağız ve gülüşlerimiz niçin gölgeleniyor, diş beyazlatma- konusunda neler yapabiliriz, bunlara bir göz atalım.

Dişlerimiz Niçin Beyazlığını Kaybediyor?

Beyaz gülüşlerimizin bizden her geçen gün uzaklaşmasının sebebi genellikle "biziz". Bu durum her ne kadar üzücü de olsa diş bakımı konusunda ihmalkar oluşumuz, her geçen gün beyazlığını yitiren dişlerimize oluyor. Asitli içeceklerin dışında bilinenin aksine meyve suları da içeriklerindeki meyveler sebebiyle asit ve aşındırıcı maddeler barındırıyor ve diş minemizi biz farkına varmadan inceliyor böylece  diş lekeleri meydana geliyor.

Gün boyu tüketilen çay, kahve, meyve suları, asitli içecekler bir yandan diş minemizi zayıflatırken sigara ve tütün ürünleri de işin daha da kötüye gitmesine sebebiyet veriyor. Önemli sorunlardan biride diş fırçalama alışkanlığımızı ihmal ediyor oluşumuz.  Eğer ki sizde güzel bir akşam yemeğinden sonra günü dişlerinizi fırçalamadan bitirecek olursanız, bilmelisiniz ki bakteriler halihazırda zedelenmiş olan diş minelerinize yerleşmekte hiç de zorlanmıyorlardır. Uzman bir hekimden de düzenli aralıklarla destek almayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede profesyonel bir gülüşe de sahip olabilirsiniz.

Yorumlar