KARACİĞERİ GENÇLEŞTİREN MUCİZEVÎ TARİF

Vücudumuzda bulunan karaciğer, omurgalılar için hayati bir önem taşıyan, organdır. Karaciğerin vücudumuzdaki günlük yerine getirmesi gereken görevlerinde küçük bir aksama olsa dahi, diğer organlar bu durumdan hemen etkilenir. Bunu hatırlarsanız, bir önceki anlatımım olan “Karaciğer hastalıklarının en belirgin belirtileri” adlı anlatımımda, tüm detayları ile birlikte sizlerle paylaşmıştım.
KARACİĞERİ GENÇLEŞTİREN MUCİZEVÎ TARİF
Bugün ise daha bilinçli ve sağlıklı bir toplum için bir bilgi aktarımı yapmak adına, siz okuyucularımıza “Karaciğer gençleştiren mucizevî tarif” adlı başlığını, dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Unutmayın her şey sağlıklı yaşam için. Evet, hazır sağlıklı yaşam demişken dilerseniz, anlatımımdaki tarifime biran önce geçmek istiyorum.

İç organlarımızdan olan karaciğer, sağlığımız için her daim yerine getirdiği birçok işlevi bulunmaktadır. Bu nedenle de sağlığımız için büyük bir rol üstlenmiştir. Karaciğerin işlevlerine şöyle bir değinecek olursak, bunlardan ilki kişinin aldığı besinleri kullanılabilir bir hale getirmesidir.

Karaciğer faydasız molekülleri böbreklere gönderir ve yağ, şeker ve protein metabolizmasını yoluna koyar. İşte bu nedenlerden dolayı da bizler için hayati bir önem taşıyan bu organa, temiz bakmamız farz oldu. Tabi buna da bir numaralı vücut temizlik işlemi için sağlıklı beslenerek ve bol su tüketimi yaparak, işe başlanmalıdır. Bol su tüketimi ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra şimdi sizlere vereceğim, karaciğer geçleştiren mucizevî tarifim de karaciğerinizi temizleme aşamanızda, size büyük bir katkı sağlayacak ve size daha sağlıklı bir yaşam standardı sunacaktır.

Karaciğeri geçleştiren mucizevî tarifimizi yapmak için bir parça rendelenmiş taze zencefil, bir su bardağı kaynamış su, yarım adet limon, bir tatlı kaşığı kadar organik bal ve 3-4 adet karanfil, yeterli olacaktır. Tarifin Hazırlanışına gelince, öncelikle yarım adet limonun tamamının suyunu çıkartıp, bir bardak kaynar suyun içersine koyun ve ardından taze rendelenmiş zencefili de ilave edin. Bu işlemden hemen sonra bir tatlı kaşığı kadar balı ve 3-4 adet karanfili de ekleyin ve iyice karıştırın. Karıştırma işleminden sonra karışımı, 5-6 dakika dinlendirin ve süzgeçten geçirin.

Tüm bu işlemleri eksisiz uyguladıktan sonra karaciğerinizi temizlemenize destek sağlayan karışımınız, hazır demektir. Tabi ferah bir tat almak istiyorsanız, dileyenler 3-4 taze nanede ilave edebilirler. Ancak bu sizlere verdiğim tarifi herhangi bir sağlık problemiyle mücadele veren bireylerin, doktor kontrolü altında tüketmelerinde fayda var. Bu son derece doğal karışım, içerdiği malzemeler nedeniyle antioksidan acısından fazlasıyla zengin ve aynı zamanda da sindirime de yardımcı olurken bir yandan da iltihaplanmayı da azaltıyor.

NOT: Çeşitli hastalıklarla problem yaşayan bireyler, sağlıklarında herhangi bir sorun yaşamamaları için bu karışımı, kullanmadan önce doktoruna danışmayı ihmal etmemesinde her zaman fayda var, derim.

Yorumlar