KARBONAT, KARBONATIN CİLDE ETKİSİ VE FAYDALARI

Merhabalar, her mutfakta yerini alan karbonat yiyeceklerde kullanılmasıyla birlikte birçok günlük problemimize de çözüm sunuyor. Nasıl mı? Gelin bunu “Karbonat, karbonatın cilde etkisi ve faydaları” adlı başlığımız altında, hep birlikte inceleyelim, ne dersiniz?
KARBONAT, KARBONATIN CİLDE ETKİSİ VE FAYDALARI
Evet, karbonat saçlara parlaklığını ve canlılığını geri kazandıran bir özelliğe sahiptir. Karbonatın bu özelliği nedeniyle, özellikle de saç boyası kullananlar için ciddi bir rolü vardır. Bu nedenle saçlarının parlaklığını ve eski canlılığını kaybetmiş kişiler son derece etkili ve doğal bir yöntem uygulamak istiyorlarsa, öncelikle pahalı saç bakım ürünlerini bir kenara bırakıp, onun yerine karbonatı tercik etmeleri yeterli olacaktır. Bunun için üç kaşık karbonatı beş kaşık suyla karıştırıp, sacınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi saçlarınıza maske olarak uyguladıktan sonra 3 dakika bekleyin ve daha sonra her zaman olduğu gibi saçlarınızı şampuanlayın ve iyice durulayın. Kısa süre sonra saçlarınızdaki inanılmaz farkı görünce, sizlerde gözlerinize inanamayacaksınız.

Karbonat, saca doğal canlılığını kazandırmakla birlikte cildi de pürüzleştirici bir özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden yararlanmak isteyenler bir miktar karbonatla suyu karıştırarak, cildine uygulasın. Bu işlemi koltuk altına, kollara, yüze ve hatta bacaklarınıza bile uygulaya bilirsiniz.

Çünkü bu işlemin dirseklerdeki ve koltuk altındaki koyuluğa da iyi geldiği, söyleniyor. Tabi bu işlemin ardından son olarak karbonatlı suyu gezdirdiğiniz yerleri, ılık su ile iyice yıkamalısınız. Tabi sonrasında favori nemlendiricinizi, kullanmayı da unutmayın! Bu uyguladığınız doğal işlemin cilt güzelliğinize, güzellik katacağından emin olabilirsiniz. Çünkü karbonatın antioksidan özelliği vardır ve bu özelliği sayesinde de cildinizi gençleştirip, siyah noktalardan arınmasını da sağlar.

Evet, tüm bunların yanında karbonat kötü kokan ayakkabılara da çözüm sunuyor. Terlemenin sonucunda kötü kokan ayakkabıların içerisine bir tatlı kaşığı karbonat koyup bekleterek, o rahatsız edici kokulardan kurtulabilirsiniz. Bununla beraber karbonat, doğal bir deodorant işlevi de görmektedir. Bu doğal sistem özelliklede cildi hassas olup, kimyasal deodorantlardan ciddi anlamda rahatsızlık duyanlar için önerilen doğal bir yöntemdir. Yapmanız gereken sadece koltuk altına, tıpkı pudra sürer gibi karbonatı uygulamanızdır. Tabi dileyenler, hafif suyla karıştıraraktan da uygulayabilirler. Uyguladığınız bu işlem, rahatsız edici ter kokusuna karşı son derece etkili ve bir o kadarda pratik doğal bir yöntemdir.

Yorumlar