ORGANİK ELMA SİRKESİ VE FAYDALARI

Merhabalar, bugün salata sosu olarak iyi bir rol oynayan elma sirkesini, siz okuyucularımız için konu edindim. Günümüzde elma sirkesini herhangi bir markette ya da manavlarda bulmak kolay bir alışveriştir. Ancak tam anlamıyla elma sirkesinin faydalarından yararlanmak istiyorsak eğer, elma sirkesinin organik olup olmadığına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu sebepten de elma sirkesi alırken belli kaliteli markaları tercih etmemizde fayda var.
ORGANİK ELMA SİRKESİ VE FAYDALARI
Mutfağımızın bir kenarında bulunan bu mucizevî sirkenin faydalarından neden yararlanmayalım ki? İşte bu sebepten bugün siz okuyucularımız için günün sürprizi olarak, “Organik elma sirkesi ve faydaları” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz eğer, anlatımıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

Organik Elma Sirkesi

Evet, başta da bahsettiğim gibi elma sirkesinin faydalarından tam anlamıyla yararlanmak istiyorsanız, seçiminiz her zaman en doğalı ve en kalitelisi olmalıdır. Çünkü organik elma sirkesi, çoğu hastalık için doğal tedavi yöntemi olarak fazlasıyla işe yarıyor. Evet, sizler için hazırladığım “Organik elma sirkesi ve faydaları” adlı başlığı altında sağladığı bu faydalara, şöyle bir göz atacak olursak, ilk sindirim sistemine değinmek istiyorum.

Organik elma sirkesi, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bunun için yalnızca bir çay kaşığı elma sirkesini, bir bardak suda çözülmesini sağlayın ve bunu öğle ve akşam yemeğinden önce 10 gün aralıksız tüketin. Bu işlemi 10 gün boyunca uyguladıktan sonra kendinize bir haftalık mola verin ve sonrasında aynı işleme 10 süre ile devam edin.

Bu işlemi bir haftalık aralıklarla uygulamanız, neye mi yarayacak dersiniz? Elma sirkesini bu tarz kontrollü tüketenlerin pH seviyesi dengelenir, sindirim sistemi düzenli çalışır, fazla yağlardan kurtulur ve zayıflamasına da destek olur. Sadece bu kadar da değil, elma sirkesi vücuttaki kirli kanı temizler. İşte elma sirkesinin bu doğal faydaları nedeniyle diyetisyenler kişiye kontrollü elma sirkesi kullanmalarını tavsiye eder ve kullanacakları o elma sirkesinin de doğal olmasının, altını çizmektedirler. Evet, yanlış duymadınız, kullanacağınız elma sirkesi hem doğal olmalı hem de tarifini verdiğim gibi kontrollü kullanılmalıdır. Aksi takdirde elma sirkesinin nimetlerinden yararlanalım derken, zararlarına da maruz kalabiliriz.

Yorumlar