PARFÜM KULLANIMINDA VE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR

Merhabalar, bugün hemen hemen hepimizin yakından ilgilendiği, parfüm konusuna değineceğim. Her birey kendine has ve kendi tarzına yakın parfüm kullanmayı sever ve parfüm seçimini de ona göre yapar. Ancak bu konuda hepimizin yakındığı, bir husus var. İşte oda parfümün kalıcılığı ve kalitesidir. Bu nedenle de parfüm seçimi yaparken, pahalı parfümlere odaklanıyoruz ve tercihlerimiz de hep daha popüler olan parfümlerden yana oluyor.
PARFÜM KULLANIMINDA VE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR
Ancak öyle anlar oluyor ki parfüm alımında her ne kadar da en kalitelisini ve en pahalısını, arzu edip alsak da her zaman için kalıcılığından memnun kalmayabiliyoruz. Sizce neden dersiniz? İşte günlük hayatta ilgimizi çeken ve hepimizi de yakından ilgilendiren bu konu için küçük bir araştırma yaptım ve siz yine okuyucularımız içinde “Parfüm kullanımında ve seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar” adlı başlığı altında da araştırmalarıma dayanak, anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz, anlatımıma parfüm kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlardan bahsederek, devam etmek istiyorum.

Parfüm Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet, parfüm kullanırken vücuda tam temas halinde kullanılmamalıdır. Bu şarttan, hemen hemen hepimiz haberdarız. Ancak parfümün kokusu daha hoş çıkması için vücudun belli hassas kısımlarında kullanılması gerektiğinden, birçoğumuzun haberi bile yok. Parfümünüzün daha yaygın daha belirgin ve daha kalıcı olmasını diliyorsanız, kullanırken kulak memesinin arka kısımlarında, boyunda ve bileklerde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çünkü vücudun o hassas bölgelerinde parfüm daha hızlı yaygınlaşır ve kalıcılığı da daha fazla artış gösterir. Bununla beraber parfüm, vücuda temas halinde kullanıldığında vücudu kimyasallara alerji tepkisi gösteren bireylerde, birçok çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilir.

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Her pahalı ve popüler parfüme kalıcı etiketi vurulmuştur, diye bir şey yok. Bazen pazarlardan alınan parfümlerinde kalıcılığı yüksek olabiliyor. Bu durumda da her markası düşük parfüme de kalıcı değil, diyemeyiz. Peki, parfüm seçiminde bizler için yalnız kalıcılığımı önem arz ediyor? Ne yazık ki birçoğumuz için evet, yalnız kalıcı ve hoş kokuya sahip olması, yeterli bir nedendir. Oysa parfümlerde kendi aralarında, doğal karışım ve kimyasal karışım olmak üzere, ikiye ayrılmaktadır. Yani parfüm kalıcılığıyla birlikte doğal olması şartıyla, daha pahalı ve daha kullanışlı olur. Buda o parfümü marka yapmaya, zaten yeterli bir nedendir. Bu nedenle parfüm almadan önce popülerliğine ve kalıcılığına bakmadan, doğal karışım olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var, derim.

NOT: Parfümün daha fazla kalıcı olmasını arzuluyorsanız, parfüm kullanmadan önce bileklerinize ve kulak memenizin arkasına hafif vazelin sürüp, daha sonra parfümü kullanın. Bu basit ve pratik işlem, parfümünüzü iki kat daha fazla kalıcı kılacaktır.

Yorumlar