VAZELİNİN BU BİR MUCİZE DEDİRTEN FAYDALARI

Merhabalar, bugün siz okuyucularımız için geçmişte dedelerimizin, ninelerimizin bile kullandığı, vazelinin bu bir mucize dedirten faydalarından, bahsedeceğim. Vazelin, belki inanamayacaksınız ama birçok kozmetik ürünün bir araya gelerek cildimiz için yapamadığı birçok şeyi tek başına halledebiliyor. Nasıl mı? Gelin bunu birlikte inceleyelim ne dersiniz?
VAZELİNİN BU BİR MUCİZE DEDİRTEN FAYDALARI
Evet, günümüzde birçoğumuz bedenimizin farklı bölgelerinin cilt bakımı için vazelini, kullanıyoruz. Vazelin, tırnakların kenarlarındaki ölü deriyi çıkartmamıza destek sağlayan en etkili ürünlerden birisidir. Kişi tırnaklarının kenarlarındaki ölü deriden rahatsız oluyorsa, sadece vazelinle çok basit bir işlem uygulayarak, kurtulabilir. Sadece o kısma vazelin sürüp, beş dakika beklettikten sonra oradaki ölü derileri temizlemeniz daha kolay olacaktır. Elbette vazelinin bu bir mucize dedirten faydaları bu kadarla sınırlı değil. Ayrıca göğüslerinin boyutunun küçük olduğunu düşünen hanımlarda vazelini, günlük düzenli bir şekilde göğüs uçlarına uygulayarak, zaman içerisinde hiçbir yapay işlemle mücadele vermeden, göğüslerin boyutlarını da büyültebilirler.

Vazeline her ne kadar sıradan bir kremmiş gibi baksak da hemen hemen her derde deva işlemi, görecek kadar mucizevî bir kremdir. Vazelin hanımların kullandığı sahte kirpikler içinde muazzam bir yapıştırıcıdır. Bu krem sahte kirpiklerin altına uygulanarak kullanıldığında, daha sağlam durmalarını sağlayacaktır. Bu işlemi kullanan bireyler, sağlamlığı acısından  %100 destekliyorlar. Yumuşacık ayaklara, sahip olmak istiyor musunuz? O halde her akşam yatmadan önce vazelinle ayaklarınıza masaj yapmanız, yeterli olacaktır.

Kalın ve dolgun kirpiklere sahip olmak hepimizin arzusu değil mi? Kirpiklere her geçe küçük bir pamuk yardımıyla vazelin uygulayın ve zamanla kirpiklerinizin daha dolgun ve daha uzun olduğunu, sizde fark edeceksinizdir. Ayrıca kaşlarınıza da aynı işlemi uygulayarak, küsen kaşları yeniden de çıkartabilirsiniz.

Diz ve dirseklerinin kuruluğundan şikâyet edenlerin dikkatine, vazelin bu şikâyetinizi kısa zamana ortadan kaldıracaktır. Bunun için yapmanız gereken tek işlem sadece o bölgeye vazelin uygulamanız, olacaktır. Ayrıca vazelin o bölgeleri nemlendirmekle de kalmaz, aynı zamanda da pürüzleştirici bir etkide vererek, cildinizin daha pürüzsüz ve daha güzel gözükmesini sağlar. Vazelin, kuru dudaklarında sonunu getiriyor. Her gün biraz dudaklarınıza vazelin uygulayarak, kuru dudaklardan kurtulabilirsiniz.

NOT: Vazelin, yaraların ve sürekli kaşınan kızarık bölgelerinde hızlıca iyileşmesini, sağlar ve böylece cildin görünümünü korumakla da kalmaz, sizi o can sıkıcı kaşıntıdan da korumuş olur.

Yorumlar