VÜCUDUN SU TUTMASINI AZALTMAK İÇİN DOĞAL FORMÜL

Evet, kilo almamızın en başlıca sebeplerinden biriside vücudumuzun su tutmasıdır. Eğer, sürekli sebepsiz yere şişlik hissediyorsanız, vücudunuz aşırı su tutuyor olabilir. Bu tarz şişkinlikler hemen hemen hepimizde sıklıkla gözükse de en çok hamile bireylerde rastlanır. Kişide özelliklede eller, bilekler, bacaklar, ayaklar ve yüzde şişkinlik fark ediyorsanız, bu vücudunuzun su tutuğu anlamına gelir.

Biz bugün bu konuda siz okuyucularımıza daha kaliteli bir bilgi aktarımı yapmak adına “Vücudun su tutmasını azaltmak için doğal formül” adlı başlığını, hazırladık ve yine sizler içinde birbirinden değerli bilgileri toparladık ve açıklayıcı bir üslupla da tüm detaylarıyla birlikte anlatıma sunacağız. Şimdi dilerseniz, anlatımımıza vücudun su tutmasının sebeplerinden başlayalım.
VÜCUDUN SU TUTMASINI AZALTMAK İÇİN DOĞAL FORMÜL

Vücudun Su Tutmasının Sebepleri Nelerdir?

Tıbbı olarak yapılan araştırmalara göre vücudun su tutmasının başlıca nedenleri sırasıyla şunlardır:

•    Vücuttaki hormonsal değişiklikler,
•    Gebelik dönemi,
•    Menopoz dönemi,
•    Bedenimizin nemli havaya biyolojik olarak verdiği tepki.

Yaşadıkça yani yaş aldıkça, tükettiğimiz gıdaları da sindirmek zorlaşır ve bunun sebebi de midemizin eskisi kadar fazla asit üretmemeye başlamasıdır. Bu durumda da büyük miktarlarda olan ve henüz sindirilmemiş gıdalar, bağırsağa geçiş yaparak orada tahrişe ve iltihaba sebep, olur. Tabi bunun sonucunda ise bağırsak duvarı giderek incelir, gergin ve geçirgen bir hal alır ve böylece, sindirilmemiş gıdaların kana karışmasına da izin vermiş, olur.

Bu duruma karşın, bağışıklık sistemi müdahale ederek bazı alerjik reaksiyonlar, oluşturur. İşte bu reaksiyonlardan birisi de vücudun su tutmasıdır. Bununla beraber karaciğer hastalığı, böbreklerin yavaş çalışması, hipotirit, gıda alerjiliği, yetersiz beslenme ve aşırı fast foot tüketimi de vücudun su toplamasına sebep olan, etkenler arasındadır.

Tabi şimdi sizlere, vücudun su toplaması gibi problemler ile karşılaşmamak için ve vücudun su tutmasını azaltmak için son derece doğal ve etkili bir tariften bahsedeceğim.
Tarifimiz için gerekli malzemeler;

•    Bir adet orta boy havuç,
•    Bir demet maydanoz,
•    İki adet limon suyu,
•    Bir yemek kaşığı kadar keten tohumu,
•    Son olarak da malzemeleri karıştırmanıza yardımcı olacak miktarda su, bu kürü hazırlamanız için yeterli olacaktır.

Bilendirin içerisine iki adet taze suyu çıkartılmış limon suyunu, bir adet orta boy havucu, bir yemek kaşığı kadar keten tohumunu ve bir demet maydanozu saplarıyla birlikte atın. Ardından malzemeleri karıştıracak miktarda suyu da ilave ederek bilendiri çalıştırın ve karışımın, homojen bir kıvam almasını sağlayın. Bu işlemleri hatasız uyguladıktan sonra kürünüz, tüketime hazır demektir. Etkisini fark edene kadar, bu karışımdan günde bir bardak tüketmeniz, sizin için yeterli olacaktır.

NOT: Karışımın içerisine yapay tatlandırıcı ve şeker, kesinlikle eklemeyin. Bu yaptığınız, kürün faydasını yok eder ve size faydadan çok zararı daha fazla dokunur.

Yorumlar