AKCİĞERİ NE TEMİZLER VE AKCİĞERİ TEMİZLEYEN MUCİZEVÎ BESİNLER NELERDİR?

Merhaba arkadaşlar, bugün daha önce ele aldığımız bir konuyu sizler için besin zincirindeki diğer bitkileri de göz önünde bulundurarak, tekrar incelemek istedik. Hatırlarsanız daha önce sizlere akciğer temizleme küründen bahsetmiştim. Bugün ise altı adet şifalı besinin, akciğerleri temizleme işlevlerinden bahsedeceğiz.
AKCİĞERİ NE TEMİZLER VE AKCİĞERİ TEMİZLEYEN MUCİZEVÎ BESİNLER NELERDİR?
Ben bu konuyu bugün siz okuyucularımız için “Akciğeri ne temizler ve akciğeri temizleyen mucizevi besinler nelerdir?” başlığı altında derledim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz sizler için besin zincirinden akciğerlerimiz için son derece önem arz eden, sıraladığımız o besinlerin açıklamalarına geçmek istiyorum.

Sarımsak
Sarımsak, kuvvetli bir antioksidan kaynağı olmasıyla birlikte, içerisinde bol miktarda bulundurduğu alisin kimyasalı nedeniyle de akciğerleri, temizleyici bir özellik edinmiştir.

Okaliptüs
Okaliptüs, doğal bir antibiyotik olmasıyla birlikte içerisinde bol miktarda uçucu yağ barındırır ve bu uçucu yağlar sayesinde de akciğerleri enfeksiyonlara karşı, koruyucu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle de akciğer enfeksiyonu yaşayan bireyler için uzmanlarımız tarafından, sıklıkla önerilmektedir.

Vücutta kan basıncını artırır ve kanın çoğalmasını sağlar. Boğaz pastillerinde ve öksürük şuruplarında, okaliptüs da bulunan yağ kullanılmaktadır. Taze hazırlanmış okaliptüs çayı, bronşite ve sinüzite, iyi gelmekle birlikte o çayın buharını solumakta, öksürüğe ve bronşite karşı fazlasıyla faydalı bir yöntem olduğu, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Zencefil
Antioksidan bakımından fazlasıyla zengin olan zencefil, akciğerleri temizleme işlevinde de rol almaktadır. Zencefil; mukusu, çeşitli toksinleri ve vücudun istemediği diğer parçacıkları, akciğerden atmaya destek olur. Bu sebepten de zencefili çay halinde ya da sade bir şekilde tüketmenizde fayda var.

Ekinezya
Ekinezya, soğuk algınlığı gibi öksürük tedavilerinde kullanılır. Bu bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarına karşı, tedavi edici bir özelliğe de sahiptir.

Ebegümeci
Ebegümeci, balgam attırıcı bir özelliğe sahiptir ve bu özelliği nedeniyle de akciğer kanserini engeller. Yapılması gereken işlem, Kaynayan 2 bucuk su bardağı suda, bir miktar ebegümecini kısık ateş de 9-10 dakika kaynatıp, süzgeçten geçirdikten sonra 5-6 saat dinlendirip, aç karnına tüketmenizdir. Bu işlem düzenli tüketildiği takdirde, sigaranın akciğerlere verdiği hasarı, zaman içerisinde yok edecektir.

Keçiboynuzu
Keçiboynuzunun, özelliklede sigara kullananlar için oldukça faydalı olduğunu ve bununla ilgili kürümüzün tarifini, önceki anlatımlarımızda hatırlarsanız, sizlerle paylaşmıştık.

Evet, bugünkü anlatımımızın sonuna geldik, umarım sizler içinde dolu dolu bir içerik olmuştur. Bir sonraki anlatımlarımızda görüşmek ümidiyle, sağlıcakla kalın.

Yorumlar