LAHANA SUYU VE LAHANA SUYU DİYETİ

Lahana suyu neye yarar ve bizim sağlığımız için hangi destekleri sağlar? Bir fikriniz var mı? Eğer sizde “Lahana suyu ne işe yarar?” diyenlerdenseniz, bu anlatımımdan sonra fikrinizin tamamen değişeceğinden, emin olabilirsiniz. Çünkü lahana suyu birçok bitkinin ve birçok kişinin yapamadığını, yapıyor. Yani kişinin sağlıklı bir şekilde zayıflamasını sağlıyor. Üstelik bunu yaparken de kişiye halsizlik, yorgunluk gibi hissiyatlar vermiyor.
LAHANA SUYU VE LAHANA SUYU DİYETİ
Bunu nasıl yaptığını merak ediyor musunuz? O halde gelin bunu sizler için hazırladığım “Lahana suyu ve lahana suyu diyeti” başlığı altında, birlikte inceleyelim. Ne dersiniz?

Lahana Diyeti

Kişi diyete başlayıp kilo vermeye başladığı andan itibaren, kendini yorgun ve halsiz hisseder ve bu hissiyat ise doğal bir olgudur. Neden mi? Çünkü hepimizin de bildiği gibi kilo vermeye başladığımız zaman, vücut yağ yakar ve buda terleme ve dışkıyla, dışarıya atılır. Ancak çok küçük yani henüz çözülememiş yağ parçaları, kana karışır ve bu durumun sonucunda ise kişiye, halsizlik ve yorgunluk hissiyatları verir. Yani diyet yapmaya başladığımızda kendimizi yorgun ve enerjisi düşük hissetmemizin ana sebebi, buradan kaynaklanıyor.

Bu durum diyete başlayan herkesin başına gelir ve özelliklede diyet, ilk deneyimi olan bireylerde daha şiddetli bir şekilde kendini gösterir. Bu durumun başlıca sebeplerinden biriside kana karışan o küçük henüz çözülememiş, yağ parçalarıdır. Peki, bizi bu durumdan ne kurtarır dersiniz? Elbette ki lahana suyu. İşte tamda bu esnada lahana suyu devreye girer ve sizi o küçük çözülememiş yağ parçacıklarından tamamen kurtarır. Nasıl mı?

Lahana Kürü Tarifi

Evet, lahana kürü tarifimiz için bir demet maydanoz, üç yaprak lahana, iki yemek kaşığı organik yeni suyu çıkartılmış limon suyu ve üç su bardağı klorsuz su yeterli olacaktır. Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra yapmanız gereken işlem, üç su bardağı klorsuz suyun içerisine üç yaprak lahanayı ve bir demet maydanozu saplarıyla birlikte koyup, 15-16 dakika kısık ateşte iyice kaynatmanız. Kaynama işlemini bitirdikten sonra lahana kürünüz hazır, demektir ve geriye sadece bu karışımdan sabah, öğle ve akşam öğünlerinden önce birer su bardağı, tüketmeniz kalıyor. Ancak her su bardağı için iki yemek kaşığı limon suyunu sonradan eklemeyi de unutmayın. Çünkü lahana gaz yapıcı bir özelliğe sahiptir ve bu özelliğini yani gaz yapmasını, iki yemek kaşığı limon suyu önleyecektir. Bu karışım, size hem kilo verdirecektir hem de günü daha dinamik bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun için sadece bir ay boyunca bu tarifi eksiksiz bir şekilde uygulamanız, sizin için yeterli olacaktır.

Yorumlar