LİMON VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ NASIL YAPILIR VE FAYDALARI NELERDİR?

Günümüzde hemen hemen her evde zeytinyağı ve limon, bulunur ve birçoğumuz tarafından da severek tüketilir. Peki, bu iki farklı ve inanılmaz faydalara sahip olan ürünlerin bir araya geldiği zaman, gösterdikleri mucizeye ne demeli? İşte bugün sizler için tamda bu konuyu, kaleme aldım. Tamamen tıbbı ve vücudumuzun biyolojik sistemine göre uzmanlarımızın da bu konudaki görüşlerini, dikkate alarak siz okuyucularımız için “Limon ve zeytinyağı kürü nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde yaptığım araştırmalarıma dayanarak, anlatıma sunacağım.
LİMON VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ NASIL YAPILIR VE FAYDALARI NELERDİR?
Sizler için yaptığım araştırmalarıma göre limon ve zeytinyağı kürünün, hazırlanışı için sadece yarım taze suyu çıkartılmış limon suyuna ve iki tatlı kaşığı zeytinyağına, ihtiyacımız var. Yapılışında yapmamız gereken işlem ise bir su bardağında, tarifte verilen miktara göre limon suyu ile zeytinyağını, iyice çalkalayıp, karışmasını sağlamamız. Peki, bu pratik karışımın, nelere faydası var dersiniz?

Zeytinyağı, yağ asitleri ve vitamin acısından fazlasıyla zengindir ve bu nedenle de yaş fark etmeksizin, herkesin sabah aç karnına zeytinyağı tüketmesi, sağlıklı bir yaşam için son derece faydalı bir hamledir. Zeytinyağı, başta bağırsak kanseri olmak üzere, hemen hemen birçok kanser türüne karşı koruyucu bir işlevde görmektedir.

Zeytinyağı kontrolsüz hücre çoğalışını önleyerek, meme kanseri riskini de azaltır. Tabi, böylece kanser hücrelerinin büyümesini ve artış göstermesini de engellemiş olur. Tüm bunların yanı sıra bu karışım, bağışıklık sistemini de güçlendirir ve kişi için muazzam bir yaşam standardı, sunar. Ayrıca tüm bu saydıklarımla birlikte bu karışım, damar sertliğine ve kalp krizine karşıda doğal bir ilaç olarak, adlandırılmaktadır. Zeytinyağının içerisinde bulunan bazı vitaminler de damar çeperlerini ve kalp dokusunu, korumak ile görevlidir. Bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar şunu net bir şekilde gösteriyor ki; 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı, bir kutu ilacın %10’nu kadar faydasını vücudumuza, doğal olarak almanızı sağlıyor.

Ayrıca tarifini vermiş bulunduğum bu kür, hafızayı güçlendir ve unutkanlığında önüne geçer. Depresyon gibi ruhsal hastalıklarının, yaşanmasını engelleyerek bize ruhsal bakımdan da birçok katkı sağlar ve bu tarz ruh hastalıklarının kurbanı olmamamız için bizlere, resmen koruyucu bir halka oluşturur.

Yorumlar