SAFRAKESESİNDE TAŞ VE ÇAMUR İÇİN KÜR

Merhaba arkadaşlar, bugün yine günümüzün popüler bir rahatsızlığı için bitkisel bir kür ile karşınızdayım. Ancak bu kürün tarifini vermeden önce siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istediğim, bazı önemli detaylar bulunmakta. Gerek safrakesesi olsun gerek başka bir sağlık problemi olsun, hiç fark etmez. Her zaman için bir hekim görüşü şart! Evet, hemen hemen sizlerle paylaştığım her içeriğimde, dip not olarak bunu sizlere aktarıyorum.
SAFRAKESESİNDE TAŞ VE ÇAMUR İÇİN KÜR
Ancak aramızda dikkate almayıp, ‘ben kendimi biliyorum. Şuan ne gerek var doktor kontrolüne falan’ diyip, ihmal edenlerimiz de bulunmakta. Oysa bu bir bahis oyunu değil, bizler için hayati önem taşıyan ve hayatımızda ‘her şeyin başı sağlıktır’ diye, adlandırdığımız ve tamamen biyolojik vücudumuzun sorunsuz bir şekilde işlevlerini tamamlamasıdır. İşte bizim her şeyden önce bilinçli bir şekilde kavramamız ve bizim için ne kadar önem arz ettiğinin farkında olmamız, gereken mevzu bu konunun dikkate alınmasıdır. Bu nedenle de bugün “Safrakesesinde taş ve çamur için kür” adlı başlığımızın girişinde bizler için önem arz eden bu konuya, değinme ihtiyacı duydum ve bu bilgi aktarımından sonra şimdi dilerseniz kürümüzün tarifine biran önce geçmek istiyorum.

Safrakesesinde Taş Ve Çamur İçin Kür Tarifi

Evet, yukarıdaki uyarıyı niye mi yaptım? Safrakesesi olan bir birey bilinçsizliği nedeniyle doktor görüşü almaksızın, hareket edip ve kendi başına çeşitli kür tarifleri uygulayarak,  kendi kendine çözüm yolları deniyorsa, bu bilinçsizliği yüzünden safrakesesindeki taşın kanala düşme riskinki artırır. Eğer, safrakesesindeki taş da kanala düşerse ve kanalı tıkayacak büyüklükteyse, tehlike barındıran iltihaplanmalara neden olmakla birlikte, kişi için açıl ameliyat uyarısı da verir. Bu nedenle bu kürü uygulamadan önce yan etkilerine maruz kalmamanız için muhakkak bir hekime danışmanız, gerekiyor. Bu farkında lığınız, sizi birçok hastalığa karşı korumakla birlikte hastalığınızı riske atmamanızı da sağlayacaktır ve buda sağlığınız için size ciddi bir avantaj sağlayacaktır.

Safrakesesi taşı için ilk ay sabah akşam uygulanması gereken tarifimiz için iğde ve kırkkilit bitkisine ihtiyacımız var. Öncelikle ilk ay için iki ayrı karışım yapmanız gerekiyor. Sabah aç karnına kahvaltıdan yarım saat önce 1 su bardağı klorsuz sula 5-6 adet iğdeyi, 5 dakika kısık ateşte kaynatıp sonrasında tüketmeniz gerekiyor.

NOT: İğdenin kabuklarını ayırmayın. Sadece hafif açıp, kabukları ile birlikte içeceğinizi hazırlayın ve daha sonra süzgeçten gerip, bir ay boyunca her sabah kahvaltıdan yarım saat önce tüketin.
İlk bir ay sabah iğde karışımını tüketmek ile birlikte akşam da kırkkilit bitkisi uygulanması gerekiyor. Nasıl mı? Yine 1 su bardağı klorsuz suyla tepeleme bir tatlı kaşığı, kırkkilit bitkisini 5 dakika kısık ateşte iyice kaynatın ve süzgeçten geçirip, akşam yemeğinden yaklaşık iki saat sonra tüketilmesi gerekmekte.

Evet, bu iki karışımın ilki sabah diğeri de akşam olmak üzere, ilk bir ay düzenli olarak kullanılması gerekiyor. İkinci ay ise farklı bir kür, uygulanmalıdır. Nasıl mı?

İkinci ay sabah uygulanması gereken kürümüz için 1 su bardağı klorsuz su ve 1 tatlı kaşığı kurutulmuş tepeleme karahindibanı bitkisi yeterli olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken, kaynayan klorsuz 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tepeleme kurutulmuş karahindibanı ekleyin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 5 dakika iyice kaynatın. Daha sonra ılımaya bırakın ve karışımınızı süzgeçten geçirin. Bunun ardından, ikinci ay her sabah kahvaltıdan yarım saat önce karışımı tüketmeniz, sizin için yeterli olacaktır. Bununla birlikte ikinci ayın akşamı ise farklı bir karışım uygulanmalıdır. Nasıl mı?
İkinci ayın akşamı ise yine 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine bir buçuk tatlı kaşığı kurutulmuş avokado yaprağını, ilave edin ve ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte tam 8 dakika iyice kaynatın. Ardından karışımı dinlendirin ve süzgeçten geçirerek, akşam yemeğinden 2 saat sonra tüketmelisiniz.

NOT: İkinci ayda akşam kullanılması gereken avokado kürü, 5 gün uygulanıp 2 gün ara verilmesi gerekiyor. Tüm bu işlemleri sıraladığım gibi uygularsanız ve artı olarak da doktor kontrollerinizi ihmal etmezseniz, safra kesesi taşı gibi bir probleminiz, kalmayacaktır. İki aşamadan oluşan bu iki aylık 4 adet farklı karışımın ilk aşaması yani ilk ayı, iğde ve kırkkilit bitkisidir. İkinci aşaması yani ikinci ayı ise karahindibanı ve avokado yaprağıdır. Tabi, uygulama yapılırken, bunlara dikkat etmeniz de ve karışımları karıştırmamaya da özen göstermeniz, gerekiyor.

Yorumlar