ŞEKERE NE İYİ GELİR?

Günümüzde birçok kişi ne yazık ki şeker hastalığının mağduru ve bunun içinde çözüm yolları aramakta. İşte bugün siz okuyucularımız için o çözüm yollarından biri olan, doğal bir yöntemi ele aldık. Bu yöntem şeker hastaları için mucizeler yaratmakla birlikte, kolesterol hastaları içinde muazzam sonuçlar veriyor. Peki, bu şahane ve tamamen doğal yöntem, nedir ve nasıl uygulanır? İşte tamda bu soruyu yanıtlamak için bugün siz okuyucularımıza “Şekere ne iyi gelir?” adlı başlığını, dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma, sunacağım.
ŞEKERE NE İYİ GELİR?
Ancak her içeriğimde de belirtmeden geçemediğim ve benim için oldukça önem arz eden, bir uyarıyı da yine siz sevgili okuyucularımızın daha sağlıklı bir yaşam standardı, edinmeleri için yapmak istiyorum. Her bireyin biyolojik sistemindeki problemler birbirinden farklı olabilir ve buda farklı tedavi sistemlerini, beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle bu doğal sistemi, uygulamadan önce doktorunuzdan onay almanızda ve aldığınız onay sonrasında uygulamanızda, her zaman için fayda var, derim. Evet, bu dip not uyarımızı da yaptığımıza göre gelgelelim, şeker ve kolesterol için mucizeler yaratan, incir meyvesinin faydalarına…

Şeker Hastalığına Ne İyi Gelir?

Ülkemizde ege bölgesinde bolca yetiştirilen incir, en aromatik ve en lezzetli meyvelerden birisi olmakla birlikte, vücudumuz içinde ciddi rollerde oynuyor. Sağlığımız için büründüğü bu rollerden birkaçı da şeker ve kolesterol hastalıklarını ortadan kaldırmak için yaptığı işlevler. Peki, incir bunu nasıl yapıyor? Gelin bunu birlikte inceleyelim.

İncir, bünyesinde B1, B2 ve A vitaminleri bulundurmakla birlikte, omega yağ asitleri ve antioksidan bakımından da oldukça zengin bir meyvedir. Aynı zamanda incir çinko, kalsiyum, bakır, selenyum, magnezyum, demir ve manganez de içermektedir.

İşte tüm bu zengin içeriğe sahip olan bu meyve, başta diyabete iyi gelmekle birlikte, kolesterolü de düşürmeye destek sağlıyor. Nasıl mı? Dilerseniz, günümüzde hemen hemen hepimizin baş belası haline gelmiş bu iki hastalığın, üstesinden gelen incirin, bunu nasıl yaptığına bir göz atalım.

Evet, şeker hastalarının kendi aralarında şeker içeren meyvelerin kesinlikle tüketilmemesi gerektiğine dair, yanlış bir inanış vardır. Oysa kaçırdıkları önemli detay, çoğu meyvenin düşük glisemik endekse sahip olmasıdır. İşte bu nedenle de doktorunuza danışarak ve artı kontrollü bir şekilde bu meyvelerden tüketilebilmektedir. Yani demek istediğim, günümüzde tükettiğimiz birçok meyve kan şekerinde ani artışlara sebep olmaz.

İşte incirde bu meyvenin, ta kendisidir ve şeker hastaları içinde oldukça faydalı işlevler, görmektedir. Bu nasıl olabilir dediğinizi, duyar gibiyim. Bu konuyu detaylı bir şekilde açıklamak gerekirse; şöyle açıklayıcı ve net bir üslupla, sizlere aktarabileceğimi düşünüyorum. İncide fazlasıyla bulunan lif içeriği, kan şekerinin dengelenmesine destek olur. Tabi, bu durumda şunu gösteriyor ki; lif acısından zengin bir diyet, iki diyabet riskini aza indirgeyecektir.

Tabi, tüm bu saydıklarımla beraber şunu da bildirmek isterim ki; incirin yaprakları da şeker hastalığı için faydalıdır. Bilimsel acıdan yapılan araştırmalara göre incir yaprağında bulunan fikusin maddesi, insülin hassasiyetini artırmakta olduğu, gözlemlenmiştir. Bu nedenle incir yaprağını çay olarak demleyip, tüketebilirsiniz. Ancak biliyorsunuz, ben bu çayı da uygulamadan önce bir hekim kontrolünde her zaman için fayda olduğunun, kanaatindeyim.

Yorumlar