BOYUN AĞRISINA EVDE NE YAPILIR?

Boyun ağrısı özellikle masa başında çalışan insanların başına dert olan bir ağrı türüdür. Ciddiye almadığımız boyun ağrıları zamanla ciddi ortopedik rahatsızlıklara dönüşebilir.
BOYUN AĞRISINA EVDE İYİ GELEN ŞEYLER
Peki boyun ağrısının çözümü var mı? Masa başında çalışan insanlar için çekilmez bir dert olan boyun ağrısının çözümü elbette var.  Uyumadan önce yastığınızın ölçülerine dikkat edin. İyi ve aynı zamanda rahat bir yastıkta uyumak boyun ağrısına iyi gelir. Neredeyse orta yaşın üzerinde olan ve boyun ağrısı çekmeyen insan sayısı çok azdır.

Bazı boyun ağrıları tüm gün sürerken bazı boyun ağrıları ise boyun hareketleri esnasında kişiye acı vermektedir. Boyundan vücudumuz için hayati olan damarlar geçtiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden boyun sağlığımıza önem vermeli ve boyun ağrısı çektiğimizde mutlaka ilgili hekimlere danışmalı ve tedavi planına harfiyen uymalıyız.

 Boyun Ağrısına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Kas incinmesi ve spazm boyun ağrısına neden olan başlıca sebeplerdendir. Kas incinmesi ve spazm boynunuzda sertlik ve ağrı oluşturur.

Yanlış duruş kas incinmesi ve spazma yol açabilir ve bu sayede ciddi boyun ağrıları yaşayabilirsiniz. Sinir sıkışması boyun ağrılarına neden olabilen bir başka etkendir. Saydığımız etkenlerin dışında menenjitte boyun ağrısına neden olabilen bir rahatsızlıktır.

Boyun Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı?

Boynunuzda ağrı ve sertleşme var ise bu büyük ihtimal sinir sıkışmasından kaynaklanan bir ağrı türüdür. Yattığınız yatağınızın sert olması ciddi şekilde boyun ağrısı yaşayan insanların boyun ağrılarından kurtulmasına sebep olabilir. Eğer sabah kalktığınızda boyun ağrısı yaşıyorsanız daha ince bir yastık kullanabilir veya yastıksız uyuyabilirsiniz. Sıcak su duşları kaslarınızı gevşetmek için çok etkilidir.

Boyun ağrısı şikayetiniz varsa mutlaka sıcak su duşlarını deneyin. Sıcak su duşları sizlerin boyunlarınızda bulunan kasılmış kasları gevşeterek boyun ağrılarından kurtulmanızı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Eğer ağrılarınız geçmek bilmiyorsa mutlaka ilgili hekimlere danışın ve ilgili hekimlerden bir tedavi planı oluşturmasını isteyin. Danıştığınız hekim sizlere ilaç tedavisini önerebilir. Doktorunuzun önerdiği ilaç tedavisine harfiyen uyun. Boyun ağrılarını kesinlikle hafife almamanız yararınıza olacaktır.

Yorumlar